6 marzec 2011 rok – Luboń Wielki

Rabka Zaryte /Polczakówka/ godz. 9.00 bez szlaku ? Luboń Wielki Rabka Zaryte /Polczakówka/
Czytaj więcej | Zobacz galerię
Opublikowano: 06.03.2011
Mimo zmiennej pogody 6 marca 2011  ponad 300 turystów wzięło udział w IV zimowej wyprawie  w ramach projektu "Odkryj Beskid Wyspowy" na Luboń Wielki. Pod opieką przewodnika Andrzeja Golonki turyści szlakiem zielonym wędrowali z Rabki Zaryte na Luboń Wielki. Wśród nich najstarsi uczestnicy 85 letni - Zbigniew Konieczny z Krakowa i Julian Kasprzyk z Mszany Dolnej , najmłodszy Bartosz Zapała z Krzyszkowic oraz  z najdaszego  zakątka Polski  - Ewa i Rafał Klich z rodziną z Zawiercia.
Na szczycie w Kaplicy Matki Boskiej Lubońskiej  Mszę Św. Polową odprawił ks. Tadeusz Bogucki  z Parafii w Rabce Zaryte. 
 Gościny udzielił gospodarz schroniska Krzysztof Knofliczek a Mszańscy Pszczelarze zadbali o turystów  częstując gorącą herbatą i smaczną kiełbasą z grilla . Wszyscy wędrowcy mogli podziwiać piękne widoki na Beskid Wyspowy i Makowski. Następna wyprawa również ..na Luboń Wielki 26 czerwca 2011 na rozpoczęcie letniego Odkrywania Beskidu Wyspowego.  Rok 2011 będzie rokiem szczególnym albowiem schronisko na Luboniu Wielkim będzie obchodziło jubileusz 80 lecia powstania .
Zimowe wyprawy dostarczyły jej uczestnikom niezapomnianych wrażeń i udowodniły, że bezpiecznie można wędrować przez cały rok po Beskidzie Wyspowy.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy