6 luty 2011 rok – Ćwilin

Wilczyce /Osiedle Pietrzki Tablica Drogi Różańcowej/ godz. 9.00 bez szlaku / Ćwilin - Wilczyce /Osiedle Pietrzki/ Czytaj więcej | Zobacz galerię
Opublikowano: 06.02.2011
Mimo zmiennej pogody, silnego wiatru i mgły 6 lutego 2011  ponad 150 turystów wzięło udział w zimowej wyprawie na Cwilin w ramach projektu "Odkryj Beskid Wyspowy". Wędrowcy wyruszyli przygotowanym szlakiem z Wilczyc tzw Drogą Różańcową. Wśród nich najstarszy uczestnik 85 letni - Zbigniew Konieczny z Krakowa, najmłodsze  10 letnie  Zosia Zając / z Szyku/ i Magdalena Kotarba / z Bolesławia k. Olkusza/, oraz  z najdaszego  zakątka Polski  - Ewa i Rafał Klich z Zawiercia.
Na szczycie Ćwilina Msze Św. Polową odprawił ks. Krzysztof Myjak z Parafii w Jurkowie. Mszańscy Pszczelarze zadbali o turystów  częstując gorącą herbatą i smaczną kiełbasą z grilla . W drodze powrotnej natura okazała się łaskawa dla wędrowców,  mgła opadła, zaświeciło słońce i można było podziwiać piękne widoki na otaczające góry. W dobrych humorach i w dobrej kondycji wszyscy umawiali sie na kolejna wyprawę zimową na Luboń Wielki.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy