Łyżka 19 sierpnia 2018 roku

Organizator: Gmina Łukowica i GOK w Łukowicy
Opublikowano: 19.08.2018

Słoneczna pogoda towarzyszyła turystom , którzy w niedzielne przedpołudnie wybrali się na tajemniczą Łyżkę. Największa grupa wędrowców dotarła na szczyt szlakiem czarnym z Przyszowej pod kierunkiem przewodnika Mirosława Sipaka . Ponad 1000 gości na szczycie Łyżki powitał Andrzej Bargieł Dyrektor Gminnego ośrodka Kultury w Łukowicy. Mszę świętą polową odprawili ks. Mieczysław Pająk misjonarz z Bimbo w Republice Środkowoafrykańskiej i ojciec Jacek Dutka Prowincjał Ojców Dominikanów w Kijowie na Ukrainie . Turyści mogli wzmocnić siły smaczną grochówką przygotowaną przez Gospodarstwo Agroturystyczne „ Jeżowa Woda „ i „Kobitki spod Łyżki” / Elżbieta Bargiel, Małgorzata Leśniak i Irena Śmierciak/. Tradycyjnie przygotowano konkursy z nagrodami. Specjalną nagrodę za artystyczne wykonanie …4 metrowej łyżki otrzymali Konrad Koza i Michał Koza z Dobrej. Najmłodszym zdobywcą Łyżki okazał się 5 miesięczny Leon Batko z Łukowicy , a najstarszym 82 letni Kazimierz Kowalczyk z Przyszowej.
Z najdalszego zakątka Polski przebyła Róża Nogawska z Warszawy, a z najdalszego zakątka świata ks. Mieczysław Pająk z Bimbo / Republika Środkowoafrykańska /.
Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym i Gminie Łukowicy wykazali się Katarzyna Morejko z Przenoszy / I miejsce/, weronika Jonik z Laskowej /II miejsce/ i Weronika Tsvetkov z Monachium / III miejsce/.
Najmilszą Łyżki wybrano Elżbietę Bargiel z Przyszowej , a najmilszym Adama Chrustka z Mszany Dolnej . Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody z rąk Andrzeja Bargiela Dyrektora GOK-u w Łukowicy.
Za tydzień 26 sierpnia 2018 roku zdobywamy królowę Beskidu Wyspowego Mogielicę , a w Limanowej odbędzie się VI Festiwal Beskidzkie Rytmy i Smaki .

Spotkanie dofinansowane przez Woj. Małopolski w ramach konkursu Małopolska Gościnna.

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2018

organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Godz. 8.00
Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki

Godz. 11.00
Przywitanie gości przez gospodarza Gminy
- Msza Św. Polowa
- Występy kapeli, zespołów regionalnych i muzycznych
- Pokazy ratownictwa w górach GOPR, Straż Pożarna
- Ciekawostki, anegdoty i historia o Beskidzie Wyspowym – przewodnicy PTTK
- Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Gminie i PTTK
- Wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego
Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne Odkrywanie
- Wspólny grill i regionalne potrawy
- Zbiorowa fotografia
 
Godz. 14.00
Wyjście na trasę

Godz. 17.00
Zakończenie i powrót do miejsca zbiórki

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy