Potaczkowa 15 sierpnia 2018 roku

Organizator: Gmina Niedźwiedź i Gminne Centrum Kultury w Niedźwiedziu
Opublikowano: 15.08.2018

Mimo deszczu blisko 500 turystów wybrało się w środę na Potaczkową. Na szczęście chmury się podniosły i wędrowcy mogli podziwiać piękne widoki na Gorce i Beskid Wyspowy . Na szczycie Potaczkowej gości powitali Anna Liberda, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Niedźwiedź , Barbara Dziwisz Radna Województwa Małopolskiego i Stanisław Burnos Prezes Oddziału Związku Podhalan w Niedźwiedziu .
Mszę św.przy Krzyżu Milenijnym odprawił ks. Zdzisław Balon proboszcz Sanktuarium pw Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach . Z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny- Matki Boskiej Zielnej ks. Zdzisław Balon poświęcił bukiety z ziół i kwiatów przygotowane przez uczestników spotkania. Oprawę wokalno- muzyczną spotkania zapewnili zespół folklorystyczny „Porębiański Ród” i kapela pod kierownictwem Bronisława Kaczora z PorębyWielkiej. KGW w Podobinie pod kierunkiem Bernadety Talarek zadbało o żołądki turystów serwując smaczny bigos i ciasteczka . Organizatorzy przygotowali również tradycyjne konkursy. Najmilszą wybrano Zofię Hanusiak z Jordanowa , a najmilszym Stanisława Burnos z Koniny . Najmłodszym zdobywcą Potaczkowej okazała się1,5 miesięczna Hanna Solarz z Podobina , a najstarszym 80 letnia Lucja Zając z Mszany Dolnej . Z najdalszego zakątka Polski przybyli Maja i Mikołaj Porowscy z Bydgoszczy , a najdalszego zakątka świata Gillan Walker ze Szkocji . W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Niedźwiedź zwyciężyli Magdalena Czerny z Krakowa / I miejsce / przed Stanisławem Adamczykiem z Mszany Dolnej / II miejsce/ i Stanisławem Stalmach z Lipnika / III miejsce / .
Jury konkursu na najpiękniejszy bukiet ziół Monika Okońska , Anna Liberda i Stanisław Cygal wyróżnili Beatę Zdziech z Wieliczki / I miejsce/ , Karolinę Krzysztofiak z Podobina / II miejsce / , Szymona Krzywdę z Chrzanowa / III miejsce/ i Julię Banach z Lipowego / IV miejsce/.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody z rąk Anny Liberda W-ce Przewodniczącej Rady Gminy w Niedżwiedziu i Stanisława Burnosa Prezesa Oddziału Związku Podhalan.

Spotkanie na Potaczkowej było udane i klimatyczne w czym zasługa organizatorów .
W niedzielę 19 sierpnia 2018 roku wędrujemy na Łyżkę.
Spotkanie zostało dofinansowane przez Woj. Małopolski w ramach konkursu Małopolska Gościnna .
 

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2018

organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Godz. 8.00
Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki

Godz. 11.00
Przywitanie gości przez gospodarza Gminy
- Msza Św. Polowa
- Występy kapeli, zespołów regionalnych i muzycznych
- Pokazy ratownictwa w górach GOPR, Straż Pożarna
- Ciekawostki, anegdoty i historia o Beskidzie Wyspowym – przewodnicy PTTK
- Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Gminie i PTTK
- Wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego
Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne Odkrywanie
- Wspólny grill i regionalne potrawy
- Zbiorowa fotografia
 
Godz. 14.00
Wyjście na trasę

Godz. 17.00
Zakończenie i powrót do miejsca zbiórki

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy