JAWORZ 15 lipca 2018 r.

organizator Gmina Limanowa
Opublikowano: 15.07.2018

Słoneczna pogoda z przerwami na deszcz towarzyszyła niedzielnemu spotkaniu na Jaworzu. Najliczniejsza grupa turystów pod opieka przewodnika PTTK Mirosława Sipaka wyruszyła ze stacji PKP w Pisarzowej szlakiem zielonym, a następnie niebieskim przez Sałasz. Na szczycie Jaworza gości powitali Marian Mąka Z-ca Wójta Gminy Limanowa . Mszę Świętą polową odprawił ks. Stanisław Pachowicz proboszcz parafii pw Najświętszej Maryi Panny w Chomrawicach .

Oprawę muzyczną Mszy i spotkania zapewniła kapela „Kijom Warci” z Pisarzowej. Członkinie KGW w Męcinie z Przewodniczącą Danutą Smoleń częstowali turystów regionalnymi przysmakami . Z wieży widokowej na Jaworzu turyści mogli podziwiać piękne widoki na Beskid Wyspowy i Sądecki. Wśród ponad 700 wędrowców najmłodszym zdobywcą Jaworza został 6 miesięczny Michal Bukowiec z laskowej , a najstarszym 94 letni Jan Kmak z Londynu. Z najdalszego zakątka Polski przybyli z Wejherowa członkowie Klubu Rowerowego „Cyklista”. , a ze świata Emilka i Martyna Matuszyk z Houston w USA. W konkursie wiedzy o Gminie Limanowa i Beskidzie Wyspowym zwyciężył Marcin Kowalski z Wejherowa przed Magdaleną Banach z Lipowego i Ryszardem Musiałem z Kokotowa. Najmilszą niedzielnego wędrowania wybrano Marlenę Myszka z Chicago , a najmilszym ks. Stanisława Pachowicza z Chomranicy . Wyróżnienie za rodzinne wędrowanie otrzymała Śliwów ze Skawiny. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk Zastępcy Wójta Gminy Mariana Mąki . Nad bezpieczeństwem turystów czuwała sekcja operacyjna Limanowa GOPR z Adamem Matrasem i członkowie OSP w Męcinie z Naczelnikiem Eugeniuszem Kryżakiem. W dobrych humorach turyści kontynuowali wędrówkę szlakiem niebieskim i żółtym do stacji PKP w Męcinie . . Warto podkreślić dobrą organizację spotkania na Jaworzu.

W następny weekend czeka na turystów nocna wędrówka na Ćwilin w sobotę 21 lipca, wędrówka na Łopusze Wschodnie w niedzielę 22 lipca i Festiwal Beskidzkie Rytmy i Smaki w Słopnicach.
 

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2018

organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Godz. 8.00
Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki

Godz. 11.00
Przywitanie gości przez gospodarza Gminy
- Msza Św. Polowa
- Występy kapeli, zespołów regionalnych i muzycznych
- Pokazy ratownictwa w górach GOPR, Straż Pożarna
- Ciekawostki, anegdoty i historia o Beskidzie Wyspowym – przewodnicy PTTK
- Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Gminie i PTTK
- Wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego
Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne Odkrywanie
- Wspólny grill i regionalne potrawy
- Zbiorowa fotografia
 
Godz. 14.00
Wyjście na trasę

Godz. 17.00
Zakończenie i powrót do miejsca zbiórki

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy