Modyń 1 lipca 2018 roku

organizator Gmina Łącko
Opublikowano: 01.07.2018

Pochmurna i deszczowa pogoda towarzyszyła 1 lipca 2018 roku spotkaniu na Modyni. Większość turystów wybrało szlak żółty z Łącka pod opieką przewodnika Marii Pierzga z Łącka . Blisko 600 turystów przybyłych na Modyń na szczycie powitał Jan Dziedzina Wójt Gminy Łącko . Mszę Świętą Polową odprawił ks. Grzegorz Skorupa proboszcz Parafii w Woli Piskulina. Oprawę muzyczną Mszy Św. zapewniła kapela orkiestry dętej i schola parafialna pod kierunkiem organisty z Woli Piskulina Jana Rucińskigo. Restauracja „Pod Jabłonią „ w Łącku serwowała turystom smaczny żurek . Wśród licznej grupy turystów najmłodszym wędrowcem okazała się 6 miesięczna Amelia Syktus z Roztoki, a najstarszym 79 letni Edward Koszyk z Krakowa. Z najdalszego zakątka Polski przybył Jacek Nowakowski ze Szczecina , z najdalszego zakątka Europy siostra Maria Woś ze Śniatycza k/ Lwowa na Ukrainie. Najmilszą turystką wybrano Marię Majda z Roztoki , a najmilszym Władysława Klaga z Woli Kosnowej . Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym i Gminie Łącko wykazali się Róża Kuterek z Dąbrowy Górniczej /I miejsce/, Wiktor Kokosiński z Krakowa / II miejsce/, Natalia Wierzycka z Limanowej / III miejsce/.

 Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody , które wręczał Jan Dziedzina Wójt Gminy Łącko. Druhowie z OSP Wola Kosnowa zadbali o transport i bezpieczeństwo turystów.

Za tydzień w sobotę 7 lipca nocna wyprawa na Luboń Wielki , w niedziele 8 lipca wędrówka na historyczne Grodzisko oraz VI Festiwal Beskidzkie Rytmy i Smaki w Tenczynie .
  

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2018

organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Godz. 8.00
Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki

Godz. 11.00
Przywitanie gości przez gospodarza Gminy
- Msza Św. Polowa
- Występy kapeli, zespołów regionalnych i muzycznych
- Pokazy ratownictwa w górach GOPR, Straż Pożarna
- Ciekawostki, anegdoty i historia o Beskidzie Wyspowym – przewodnicy PTTK
- Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Gminie i PTTK
- Wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego
Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne Odkrywanie
- Wspólny grill i regionalne potrawy
- Zbiorowa fotografia
 
Godz. 14.00
Wyjście na trasę

Godz. 17.00
Zakończenie i powrót do miejsca zbiórki

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy