Jasień 24 czerwca 2018 roku

Organizator: Gmina Kamienica
Opublikowano: 24.06.2018

Deszczowa pogoda nie wystraszyła licznych turystów , którzy w niedzielne przedpołudnie wybrali się na Jasień. Większość wybrało szlak zielony i żółty ze Szczawy Białe przez Polanę Wały. Blisko 400 turystów na Polanie Skalne powitał Władysław Sadowski Wójt Gminy Kamienica. Mszę Św. polową sprawowali ks.Paweł Jakóba misjonarz z Beninu oraz ks. Maciej Cepielik z Kamienicy. Oprawę muzyczną Mszy zapewniła kapela ludowa pod kierownictwem Wojciecha Citaka i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Zalesia. Organizatorzy przygotowali prawdziwą ucztę. Koło Gospodyń Wiejskich z Zalesia pod kierownictwem przewodniczącej Elżbiety Franczyk częstowały gości znakomitymi serami, ogórkami , kiełbaskami oraz domowymi wypiekami. Tradycyjnie rozegrano konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Kamienica, w którym zwyciężył Łukasz Kalec z Dobrej przed Anną Mamak z Lipowego i Ewą Gruca ze Skomielnej Białej .

Z najdalszego zakątka Polski przybyła na Jasień Magdalena Florek z Warki k/ Warszawy a najdalszego zakątka świata ks. Paweł Jakoba z Beninu. Najmłodszym uczestnikiem spotkania była 4.5 letnia Maja Capek z Tokarni , a najstarszym 83 letni Andrzej szczurek z Nowego Sącza.

Najmilszą turystką wybrano Elżbietę Franczyk z Zalesia , a najmilszym Wiesława Wierzyckiego z Zbludzy.

Wszyscy laureaci konkursów otrzymali okolicznościowe nagrody z rąk Wójta Gminy Kamienica Władysława Sadowskiego. W dobrych humorach turyści szlakiem żółtym przeszli z Jasienia do Lubomierza .

Nad bezpieczeństwem i transport zapewnili członkowie OSP Zbludza , OSP Zasadne i OSP Zalesie oraz Jan Kulig Sołtys Kamienicy Górnej. Koordynatorem spotkania był Władysław Bulanda z Urzędu Gminy w Kamienicy. Należy podkreślić dobrą atmosferę spotkania i gościnność gospodarzy.
       

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2018

organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Godz. 8.00
Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki

Godz. 11.00
Przywitanie gości przez gospodarza Gminy
- Msza Św. Polowa
- Występy kapeli, zespołów regionalnych i muzycznych
- Pokazy ratownictwa w górach GOPR, Straż Pożarna
- Ciekawostki, anegdoty i historia o Beskidzie Wyspowym – przewodnicy PTTK
- Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Gminie i PTTK
- Wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego
Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne Odkrywanie
- Wspólny grill i regionalne potrawy
- Zbiorowa fotografia
 
Godz. 14.00
Wyjście na trasę

Godz. 17.00
Zakończenie i powrót do miejsca zbiórki

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy