Szczebel 6 sierpnia 2017 roku

Organizator: Gmina Lubień i GOK Lubień
Opublikowano: 06.08.2017
Trochę niepewna pogoda nie zniechęciła turystów do niedzielnego zdobywania Szczebla. Wędrowcy mieli do wyboru wiele tras szlak zielony z Glisnego, czarny z Lubnia i z Mszany Dolnej . Główna grupa odkrywała nowy szlak z Tenczyna pod kierunkiem przewodnika PTTK Haliny Mikołajczyk i zespołu Toporzanie . Na szczycie Szczebla ponad 1200 osobową grupę turystów powitał Kazimierz Szczepaniec Wójt Gminy Lubień. Mszę Świętą Polową przy pamiątkowym głazie poświęconym Św. Janowi Pawłowi II odprawił ojciec Marek Metelica z Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Tenczynie. Piękną oprawę muzyczną Mszy i spotkania zapewnili Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Tenczynie pod kierunkiem Andrzeja Stojewskiego i Zespół Regionalny „Toporzanie „ w Tenczynie pod kierunkiem Barbary i Andrzeja Druzgałów . W specjalnym programie satyrycznym wystąpili członkowie Zespołu Regionalnego „Toporzanie” Andrzej Druzgała i Krzysztof Paś. Ekipa GOK-u w Lubniu zadbała o żołądki turystów częstując smaczną kiełbasą „Beskidzką” Firmy Markam z grilla oraz wodą mineralną.

Wśród licznej grupy wędrowców najmłodszym okazała się 7 miesięczna Zosia Matuszk z Obidowej, a najstarszym 81 letni Andrzej Leśniak z Tenczyna. Z najdalszego zakątka Polski przybył Szymon Kowalski z Rumii k. Gdyni, a z najdalszego zakątka świata Hubert Jakubiak z Nowego Jorku- USA. Najmilszymi spotkania na Szczeblu wybrano Justynę Rapacz z Tenczyna i Mariusza Pasternak z Lubnia. Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym i Gminie Lubień wykazali się Łukasz Kalec z Dobrej / I miejsce/, Halina Bierówka z Mszany Górnej / II miejsce/ i Marian Gaura ze Słopnic / III miejsce/ . Za rodzinne wędrowanie została wyróżniona rodzina Brzezickich z Lubnia i Tenczyna .
 
Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody z rąk Wójta Gminy Lubień Kazimierza Szczepańca i Dyrektora GOK-u Danuty Burtan .

Warto podkreślić wspaniałą /jak zwykle/ atmosferę spotkania na Szczeblu i duże zaangażowanie pracowników GOK-u w Lubniu / Danuta Burtan, Elżbieta Pasierb, Renata Cieżak, Edyta Brzezicka, Danuta i Piotr Bednarczyk, Mariusz Pasternak / , Urzędu Gminy Lubień / Wiesław Sobczak, Stanisław Niżnik i Stanisław Ankus/, OSP w Lubniu z prezesem Stanisławem Łabuzem i naczelnikiem Tadeuszem Wach/, OSP Tenczyn z prezesem Bogdanem Rekuckim i naczelnik Tomaszem Mońko/. Nad bezpieczeństwem uczestników dbali ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR z Rabki Zdrój.

Spotkanie wsparli Małopolski Urząd Marszałkowski w ramach projektu „ Małopolska Gościnna „ , Piekarnia Wsół z Lubienia, Piekarnia Słowiak z Lubnia i Firma Markam z Kasinki Małej.

Za tydzień zapowiada się ciekawy i intensywny weekend . W sobotę 12 sierpnia nocne wyjście na Miejska Górę, w niedzielę 13 sierpnia wyprawa na Łopień i Ogólnopolski Festiwal Piosenki turystycznej w Limanowej , a we wtorek 15 sierpnia wędrówka na Potaczkową.

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2017

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / za wyjątkiem Touru Mszana Dolna wyjście godz. 5.00, Korabu i Miejskiej Góry wyjście nocne o godz. 21.00 oraz Łopienia i Mogielicy o godz. 8.00 / bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill.

Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.
Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

05.06.2022 - Urbania Góra Tokarnia - szlak czarny Kalwaria Tokarska - Urbania Góra - szlak czarny - Zembolowa Góra - szlak żółty - Lubień kościół
12.06.2022 - Ostra Lubomierz - szlak czarny i szlak zielony - Kiczora - szlak zielony - Ostra - szlak zielony Ogorzała - szlak zielony - Mszana Dolna
19.06.2022 - Modyń Przełęcz Ostra - szlak zielony Cichoń 926 m n.p.m. - szlak czarny Modyń - szlak żółty Mały Modyń 988 m n.p.m. - Skalica 624m n.p.m. - Piechówka 623 m n.p.m. - Łącko
26.06.2022 - Kiczora Kamienicka Szczawa Bukówka - bez szlaku - Polanki - Wielki Wierch 1016 m n.p.m. - Kiczora Kamienicka 1007 m n.p.m. - bez szlaku - Szczawa
02.07.2022 - Luboń Wielki (sobota wędrówka nocna) Rabka-Zaryte - szlak zielony Luboń Wielki - szlak zielony Rabka-Zaryte

Patronat medialny

Partnerzy