IV FESTIWAL KULTURY BESKIDU WYSPOWEGO BESKIDZKIE RYTMY i SMAKI

24 lipca 2016 roku - Słopnice / plac przy Urzędzie Gminy /
Opublikowano: 24.07.2016

Tegoroczna edycja Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego w Słopnicach zmieniła swoją formę i przerodziła się w prawdziwy festiwal kultur. Wszystko za sprawą występów zespołów pochodzących z Ukrainy oraz Chile. Beskid Wyspowy prezentował nasz lokalny zespół Zbyrcok.

Już po raz czwarty „Beskidzkie rytmy i smaki” zgromadziły przy amfiteatrze mieszkańców Słopnic oraz gości z okolicznych miejscowości. Wśród nich byli również pielgrzymi oraz wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, przebywający w gminie Słopnice w ramach Diecezjalnego Tygodnia Miłosierdzia. Festiwal otwarli uroczyście Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys i Czesław Szynalik inicjator akcji Odkryj Beskid Wyspowy .

W tym roku na scenie jako pierwszy wystąpił zespół gospodarzy – zespół Zbyrcok. Już na samym początku góralsko-lachowskie rytmy w ich wykonaniu przykuły uwagę gości i zapoczątkowały wspólną zabawę. W dalszej części imprezy publiczność obejrzała barwny występ gości z Ukrainy. Zespół „Gorgany” ze Lwowa, który prezentował się na scenie w Słopnicach już nie po raz pierwszy, zaskoczył pięknymi strojami, tańcem oraz muzyką w profesjonalnym wykonaniu. Porwani atmosferą festiwalu na scenie zadebiutowali również goście z Chile. Pomimo iż nie był to wyreżyserowany pokaz, spontaniczny śpiew i muzyka w wykonaniu Chilijczyków została nagrodzona gromkimi brawami.

Na scenie wystąpił także ks. Józef Ślazyk - misjonarz obecnie pracujący we włoskiej parafii Lazio. W swoim występie dał się nam poznać jako bard i poeta. Beskidzkie smaki serwowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Każdy mógł skosztować tradycyjnych dań: pierogów, bigosu, gołąbek czy swojskich wypieków. Do dyspozycji gości były także dania z grilla, zimne napoje oraz lody, słodycze i dmuchawce dla najmłodszych.

Festiwal zakończył festyn taneczny przy muzyce zespołu Alvaro.

Źródło –materiały Urzędu Gminy w Słopnicach

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy