Lubogoszcz 4 września 2016 roku

Organizator: Miasto Mszana Dolna ,Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej.
Opublikowano: 04.09.2016
Słoneczna pogoda towarzyszyła licznym turystom na ostatniej bardzo udanej wędrówce rodzinnej w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2016. Na szczyt Lubogoszczy turyści mieli do wyboru trzy szlaki zielony z Mszany Dolnej, czarny z Kasinki Małej i czerwony z Kasiny Wielkiej. Gości na szczycie Lubogoszczy powitali Burmistrz Miasta Mszana Dolna Józef Kowalczyk wraz z radnym Rady Miasta oraz Jerzy Kościelny- Zastępca Dyrektora Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego.
 
Mszę Świętą przy Krzyżu Wędrowca będącego repliką Krzyża z Pass Pardoii w Dolomitach odprawił ks. Jerzy Raźny Proboszcz z Parafii Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Oprawę muzyczną Mszy zapewniła orkiestra dęta OSP w Mszanie Dolnej z kapelmistrzem Piotrem Rataj.

Przypomniano pobyt Św. Jana Pawła II na Lubogoszczy / 21 czerwca 1973 roku/ , który jako biskup i kardynał Karol Wojtyła często wędrował po Beskidzie Wyspowym i Gorcach .
 
Po wspólnym zdjęciu uczestnicy złazu przeszli do Bazy Lubogoszcz, gdzie Organizatorzy przygotowali bogaty program. Najpierw turyści posili się bardzo smacznym żurkiem lubogoszczańskim, a następnie uczestniczyli w licznych konkursach i konkurencjach sprawnościowych. Pszczelarze z Kola Pszczelarzy w Mszanie Dolnej przygotowali kiermasz miodu.
 
Na scenie wystąpił zespół Nautilius z Mszany Dolnej , który porwał turystów do wspólnych tańców i zabawy.
 
Spośród ponad 1000 rzeszy turystów najmłodszym zdobywcą Lubogoszczy okazał się 1,5 roczny Miłosz Galica ze Skrzydlnej , a najstarszym 90 letni Julian Kasprzyk z Mszany Dolnej. Z najdalszego zakątka Polski przybył Krzysztof Kocur z Krosna.
 
W konkursie Wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Mszanie Dolnej zwyciężyli Władysław Hanusiak z Jordanowa przed Julią Banach z Lipowego i Stanisławem Adamczykiem z Mszany Dolnej .
 
Najmilszą Lubogoszczy wybrano Martę Banach z Lipowego, a najmilszym Władysława Sałapaka z Grzechynii. Wyróżnienie za rodzinne odkrywanie otrzymała rodzina Jacaków z Klęczan. Nagrodę KP „ Horyzonty” wyjazd w Alpy wylosowała Agnieszka Jacak. Laureaci otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody z rąk Burmistrza Miasta Mszana Dolna Józefa Kowalczyka i Przew. Rady Miasta Agnieszki Modrzejewskiej – Potaczek , Z-cy Przewodniczącej Rady Miasta Agnieszki Sasal.
 
Stowarzyszenie „Lubogoszcz” i LGD „ Przyjazna Ziemia Gorczańska” przygotowało rodzinne rozgrywki z nagrodami w przeciąganiu liny, sztafecie rodzinnej i biegu z ‘jajkiem”.
 
Za zdobycie wszystkich 17 „wysp” 25 turystów otrzymało złote rysie ufundowane przez Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej.
 
Za tydzień 11 września na finał siódmej edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy zapraszamy do Rabki Zdroju na VI Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „ Beskidzka Podkówecka” .

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2016

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / oprócz Touru Mszana Dolna o godz. 5.00 oraz wędrówek nocnych na Luboń Wielki i Miejską Górę o godz. 21.00/  bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill. 
 
Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

21.08.2022 - Łopień Dobra - szlak zielony Łopień - szlak czarny Tymbark
28.08.2022 - Mogielica Szczawa Bukówka - szlak niebieski Mogielica - szlak żółty Świerczek - szlak żółty Słopnice / Zaświercze
04.09.2022 - Patryja Węglówka / - inauguracja nowego szlaku - Patryja - szlak żółty i szlak czerwony Lubomir - Węglówka
11.09.2022 - Miejska Góra / Łysa Góra Laskowa - szlak czarny - Korab - szlak czarny i niebieski Sałasz Zachodni - szlak niebieski Łysa Góra - Miejska Góra - szlak żółty i niebieski - Limanowa
18.09.2022 - Lubogoszcz Mszana Dolna / - szlak zielony - Lubogoszcz - szlak czarny - Baza Lubogoszcz - szlak czerwony - Mszana Dolna

Patronat medialny

Partnerzy