Potaczkowa 15 sierpnia 2016 roku

Organizator: Gmina Niedźwiedź i Gminne Centrum Kultury w Niedźwiedziu
Opublikowano: 15.08.2016
W poniedziałkowe przedpołudnie ponad 600 turystów spotkało się na Potaczkowej mając do wyboru szlak czarny z Mszany Dolnej i Rabki Zdrój oraz szlak zielony z Niedźwiedzia. Na szczycie Potaczkowej gości powitał Rafał Rusnak, Pełnomocnik Wójta Gminy Niedźwiedź .
 
Mszę św.przy Krzyżu Milenijnym i kapliczce pasterskiej odprawił ks. Stanisław Gładysz z Polskiej Parafii pw. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego ze Scarborough w Anglii. Z racji Święta Matki Boskiej Zielnej zostały poświęcone piękne bukiety z ziół i kwiatów zebrane na Potaczkowej. Oprawę wokalno- muzyczną spotkania zapewnili zespół folklorystyczny „Porębiański Ród” pod kierownictwem Anny Kaciczak- Domagały i kapela pod kierownictwem Bronisława Kaczora z Poręby Wielkiej.
 
Organizatorzy zadbali również o smaczną kiełbasę beskidzką z grilla. Przygotowali również tradycyjne konkursy. Najmilszą wybrano Jadwigę Zapała z Niedźwiedzia, a najmilszym ks. Stanisława Gladysza ze Scarborough /Anglia/ . Najmłodszy turystą okazał się 9 miesięczny Kacper Wacławik z Podobina, a najstarszym 91 letni Tadeusz Kucz z Krakowa. Z najdalszego zakątka Polski przybyli Izabela i Oliwia Kwapisz ze Słupska, a najdalszego zakątka świata Małgorzata Dehasso z Chicago, USA.
 
W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Niedżwiedż zwyciężyli Kazimierz Bierówka z Mszany Dolnej przed Wiktorem Kokosińskim z Krakowa i Jadwigą Jacak z Klęczan. Nagrody wręczali: Rafał Rusnak, Pełnomocnik Wójta Gminy Niedźwiedź i Jadwiga Zapała, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Niedźwiedziu. W spotkaniu uczestniczyła m.in. Barbara Dziwisz, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego , która wspiera akcję Odkryj Beskid Wyspowy.
 
Najbliższa wędrówka już w niedzielę 21 sierpnia 2016 roku na Łyżkę.

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2016

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / oprócz Touru Mszana Dolna o godz. 5.00 oraz wędrówek nocnych na Luboń Wielki i Miejską Górę o godz. 21.00/  bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill. 
 
Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy