Łopień 14 sierpnia 2016 roku

Organizator: Gmina Dobra i Gmina Tymbark
Opublikowano: 14.08.2016
Słoneczna pogoda i piękne widoki towarzyszyły turystom w drodze na Łopień. Mieli do wyboru trzy szlaki zielony z Dobrej i Chyszówek oraz czarny z Tymbarku.
 
Na polanie Jaworze ponad 700 wędrowców powitał Benedykt Węgrzyn Wójt Gminy Dobra , Paweł Ptaszek Wójt Gminy Tymbark i Starosta Limanowski Jan Puchała.
 
Mszę Świętą na szczycie Łopienia odprawili ks. Jan Baran z Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie i ks. Adam Kowalczykowski z Zakonu Teatynów w Rzymie . Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespól Zośka C Dur z Dobrej. Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Tymbarku i Dobrej zadbali o wzmocnienie sił turystów częstując ich kiełbaskami z grilla .
 
Przygotowano również liczne ciekawe konkursy z nagrodami. Najstarszym zdobywcą Łopienia okazała się 77 letnia Józefa Bywalec z Porąbki , a najmłodszą Natalia Smoleń /2 m-ce/ z Jurkowa. Z najdalszego zakątka Polski przybył Tomasz Baranowski z Gdyni, z najdalszego zakątka świata Selene Quishpe ze stolicy Ekwadoru Quito i Nerbert Semaw z miasta Lalibela w Etiopii. W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Dobra i Tymbark największa wiedza wykazali się I m. Andrzej Palacz z Lipowego, II m. Marcin Palka z Dobrej, III m. Magdalena Palacz z Lipowego. Najmilszą spotkania na Łopieniu wybrano Marię Twaróg z Limanowej, a najmilszym Stanisława Cygala z Przenoszy. Barbara Janczy z Gimnazjum w Tymbarku, wraz z członkami tymbarskiego „Strzelca” przeprowadziła zawody sportowe w kilku dyscyplinach, w których uczestniczyły drużyny rodzinne. Rodzinne Odkrywanie: Rodzina Majdów i Bierówków z Lipowego /22 os. Laureaci konkursów otrzymali upominki z rąk Benedykta Węgrzyna Wójta Gminy Dobra i Pawła Ptaszka Wójta Gminy Tymbark. 

Dobra pogoda i super atmosfera sprawiła, ze uczestnicy wędrówki na Łopień wyjątkowo dobrze się bawili do późnych godzin popołudniowych.

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2016

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / oprócz Touru Mszana Dolna o godz. 5.00 oraz wędrówek nocnych na Luboń Wielki i Miejską Górę o godz. 21.00/  bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill. 
 
Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

22.06.2024 - XI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki" 2024 Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego Towarzystwo Przyjaciół Regionu Dobrzańskiego
23.06.2024 - 140 lat Galicyjskiej Kolei Transwersalnej 1884-2024 XII Galicyjski Piknik Kolejowy w Kasinie Wielkiej Bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej 'Wars wita Was' Kasina Wielka - Śnieżnica 23 czerwca 2024 roku
23.06.2024 - 23 czerwca 2024 roku - Śnieżnica Porąbka (zbiórka godz. 8.00 parking koło przystanku PKS) - szlak czarny - Śnieżnica - szlak niebieski - Kasina Wielka stacja PKP
29.06.2024 - 29 czerwca 2024 roku - Ćwilin (sobota wędrówka nocna) Wilczyce (zbiórka godz. 20.00 parking Osiedle Pietrzki - szlakiem Różańcowym - Ćwilin - szlakiem Różańcowym - Wilczyce
30.06.2024 - 30 czerwca 2024 roku - Modyń Przełęcz Ostra (zbiórka godz. 8.00 parking) - szlak zielony Ostra - Jeżowa Woda - szlak niebieski Młyńczyska - Modyń - szlak żółty Łącko
07.07.2024 - 7 lipca 2024 roku - Kamionna Żegocina (zbiórka godz. 8.00 parking koło Urzędu Gminy) - szlak żółty Kamionna - szlak zielony Kamionna Wyjście również planowane jest o godz.8.00 z Kamionnej (zbiórka koło świetlicy), Laskowej (zbiórka koło kościoła) i Pasierbca (zbiórka koło kościoła).

Patronat medialny

Partnerzy