JAWORZ 24 lipca 2016 r.

Organizator : Gmina Limanowa
Opublikowano: 24.07.2016

24 lipca 2016 roku przy słonecznej pogodzie liczni turyści wyruszyli ze stacji PKP w Męcinie i wędrowali szlakiem żółtym, następnie szlakiem niebieskim na Jaworz.
Na szczycie Jaworza gości powitali Władysław Pazdan Wójt Gminy Limanowa i Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Młyński . Mszę Świętą polową odprawił ks. Adam Gul z Parafii Św. Jana Ewangelisty w Pisarzowej.
Oprawę muzyczną Mszy i spotkania zapewniła kapela „Kruca Banda”. Członkinie KGW w Łososinie Górnej z Przewodniczącą Marią Wróbel częstowali turystów regionalnymi przysmakami . Z wieży widokowej na Jaworzu turyści mogli podziwiać piękne widoki na Beskid Wyspowy i Sądecki. Wśród ponad 700 wędrowców najmłodszym zdobywcą Jaworza została 8 miesięczna Zofia Nadbrzeżna z Męciny , a najstarszym 8o letni Antoni Leśniak z Gliwic. Z najdalszego zakątka Polski przybyli Alicja i Edmunt Lajdorf z Warszawy , a z Europy Elżbieta Piekarczyk z Aachen w Niemczech. W konkursie wiedzy o Gminie Limanowa i Beskidzie Wyspowym zwyciężył Szymon Banach przed Anną Mamak i Magdaleną Palacz. Najmilszą niedzielnego wędrowania wybrano Beatę Banach z Limanowej , a najmilszym Jana Dutkę z Limanowej. Wyróżnienie za rodzinne wędrowanie otrzymała 25 osobowa rodzina Dutków z Kielc i Limanowej Wszyscy laureaci konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk Wójta Gminy Władysława Pazdana i Przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Młyńskiego. Nad bezpieczeństwem turystów czuwała sekcja operacyjna Limanowa GOPR z Adamem Matrasem . W dobrych humorach turyści kontynuowali wędrówkę szlakiem niebieskim i zielonym do stacji PKP w Pisarzowej . Warto podkreślić dobrą organizację spotkania na Jaworzu i gościnność jej organizatorów.
Następna wędrówka w niedzielę 31 lipca 2016 roku na Kostrzę.

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2016

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / oprócz Touru Mszana Dolna o godz. 5.00 oraz wędrówek nocnych na Luboń Wielki i Miejską Górę o godz. 21.00/  bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill. 
 
Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

21.08.2022 - Łopień Dobra - szlak zielony Łopień - szlak czarny Tymbark
28.08.2022 - Mogielica Szczawa Bukówka - szlak niebieski Mogielica - szlak żółty Świerczek - szlak żółty Słopnice / Zaświercze
04.09.2022 - Patryja Węglówka / - inauguracja nowego szlaku - Patryja - szlak żółty i szlak czerwony Lubomir - Węglówka
11.09.2022 - Miejska Góra / Łysa Góra Laskowa - szlak czarny - Korab - szlak czarny i niebieski Sałasz Zachodni - szlak niebieski Łysa Góra - Miejska Góra - szlak żółty i niebieski - Limanowa
18.09.2022 - Lubogoszcz Mszana Dolna / - szlak zielony - Lubogoszcz - szlak czarny - Baza Lubogoszcz - szlak czerwony - Mszana Dolna

Patronat medialny

Partnerzy