Kamionna 17 lipca 2016

Organizator: Gmina Laskowa i Gmina Żegocina
Opublikowano: 17.07.2016

Deszcz, mgła i niska temperatura nie zraziła ponad 200 turystów od niedzielnej wędrówki na Kamionną. Z uwagi na warunki główną cześć spotkania przeniesiono do Laskowej . Gości w imieniu organizatorów powitali Czesław Stanisławczyk Wójt Gminy Laskowa i Jerzy Błoniarz Wójt Gminy Żegocina . Mszę Św. sprawował ks. Andrzej Wanat Proboszcz Parafii pw. Najświętszej Maryi Panna w Laskowej.
Oprawę muzyczną Mszy i spotkania w Laskowej zapewniła istniejąca od 1935 roku Parafialna Orkiestra Dęta z Laskowej .
Organizatorzy przygotowali na wzmocnienie sił wędrowcom smaczny kapuśniak i regionalne przysmaki.
Najmłodszym zdobywcą Kamionnej został 7 letni Tomasz Michalec z Krakowa, a najstarszym 76 letni Tadeusz Gronkiewicz z Rabki Zdroju. Z najdalszego zakątka Polski przybyła Alicja Trzaska z Zabierzowa.
W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym oraz Gminie Laskowa i Żegocina zwyciężył Marek Koza z Limanowej przed Magdaleną Palacz z Lipowego i Ignacym Koza z Dobrej . Najmilszymi wybrano Lucynę Piech z Łąkty Górnej i Jarosława Orzeł z Rozdziela .Laureaci konkursów otrzymali okolicznościowe nagrody.
Mimo niesprzyjających warunków niedzielne spotkanie było bardzo udane w czym zasługa Zdzisława Pajora Dyrektora CKSiT w Laskowej i Mieczysława Kędra Dyrektora CKTi S w Żegocinie, oraz przewodnika PTTK Jarosława Orzeł.
Za tydzień w niedzielę 24 lipca 2016 roku będziemy wędrować na Jaworz. Zapraszamy również na IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” w sobotę 23 lipca do Kamienicy, a w niedzielę 24 lipca do Słopnic.

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2016

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / oprócz Touru Mszana Dolna o godz. 5.00 oraz wędrówek nocnych na Luboń Wielki i Miejską Górę o godz. 21.00/  bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill. 
 
Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

21.08.2022 - Łopień Dobra - szlak zielony Łopień - szlak czarny Tymbark
28.08.2022 - Mogielica Szczawa Bukówka - szlak niebieski Mogielica - szlak żółty Świerczek - szlak żółty Słopnice / Zaświercze
04.09.2022 - Patryja Węglówka / - inauguracja nowego szlaku - Patryja - szlak żółty i szlak czerwony Lubomir - Węglówka
11.09.2022 - Miejska Góra / Łysa Góra Laskowa - szlak czarny - Korab - szlak czarny i niebieski Sałasz Zachodni - szlak niebieski Łysa Góra - Miejska Góra - szlak żółty i niebieski - Limanowa
18.09.2022 - Lubogoszcz Mszana Dolna / - szlak zielony - Lubogoszcz - szlak czarny - Baza Lubogoszcz - szlak czerwony - Mszana Dolna

Patronat medialny

Partnerzy