Zbludzkie Wierchy 10 lipca 2016 roku

Organizator: Gmina Kamienica
Opublikowano: 10.07.2016

Niedzielna wędrówka miała szczególny wymiar albowiem turyści po raz pierwszy mieli okazję odkrywać Zbludzkie Wierchy. Choć to góra a właściwie pasmo nie jest wysoka to trasa czerwonym szlakiem z Kamienicy do Szczawy dostarczyła wędrowcom niezapomnianych wrażeń.

Była to szczególna wędrówka bo dotarcie na miejsce spotkania usytuowanego pod szczytem Zbludzkich Wierchów poza szlakiem dostarczyło dodatkowych emocji związanych z wyborem prawidłowej trasy .Na Polance gości w imieniu organizatorów Gminy Kamienica powitał Wójt Gminy Kamienica Władysław Sadowski. Mszę Św. polową odprawił ks. Henryk Chlipala proboszcz Parafii w Rzepienniku Suchym . Oprawę muzyczną spotkania zapewniła kapela Gorczańska pod kierunkiem Mieczysława Franczyka i Chór Parafialny w Kamienicy. Druhowie z OSP w Kamienicy i w Zbludzy oraz członkinie KGW w Zbludzy serwowali kiełbasę z grilla. Tradycyjnie rozegrano konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Kamienica, w którym zwyciężyli Julia Banach z Lipowego / I miejsce/ przed Feliksem Majdą z Mszany Górnej / II miejsce/ i Piotrem Kozą z Dobrej / III miejsce/. Z najdalszego zakątka Polski na Zbludzkie Wierchy przybyła Irena Wisniewska z Kamienia Pomorskiego , a z Europy Roksana Marek z Oslo w Norwegii Najmłodszym wędrowcem został 6 miesięczny Tomasz Bzdek z Tenczyna , a najstarszym 85 letni Jan Filipek z Krzczonowa. Najmilszą niedzielnego spotkania została wybrana Danuta Wierzycka z Zbludzy , a najmilszym Jan Mikołajczyk z Zbludzy. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Kamienica , które wręczali Wójt Gminy Władysław Sadowski i Władysław Bulanda koordynator złazu.

Za tydzień kolejna wędrówka na Kamionną 17 lipca 2016 roku, oraz IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego Raciechowice / 16 lipca / i Tenczyn 17 lipca 2016 roku .

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2016

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / oprócz Touru Mszana Dolna o godz. 5.00 oraz wędrówek nocnych na Luboń Wielki i Miejską Górę o godz. 21.00/  bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill. 
 
Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy