3 lipca 2016 – Ćwilin

Organizator: Gmina Dobra
Opublikowano: 03.07.2016

Deszczowa pogoda i mgła nie zniechęciło blisko 200 turystów do wędrówki na Ćwilin. Najczęściej wędrowcy wybrali szlak niebieski z Jurkowa. Na Polanie Michurowej gości w imieniu organizatorów powitał Wójt Gminy Dobra Benedykt Węgrzyn . Mszę świętą przy ołtarzu im.Jana Pawła II i pamiątkowej kapliczce bacowskiej odprawił ks.Jan Baran z Parafii pw Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie. 

Strażacy z Jurkowa rozpalili ogniska przy których mogli się ogrzać i upiec smaczną kiełbaskę, która w tych warunkach wyjątkowo smakowała. Najmłodszą zdobywczynią deszczowego Ćwilina okazała się 5 letnia Julia Drab z Rabki Zdrój , a najstarszym 75 letni Józef Żurek z Rabki Zdrój. 

Z najdalszego zakątka Polski przebył Mateusz Kłaczek z Chorzowa. Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym i Gminie Dobra wykazali się Piotr Banach z Limanowej / I miejsce/ , Michał Wątor z Dobrej / II miejsce/ i Ireneusz Piszczek z Mordarki / III miejsce/. 

Najmilszą Ćwilina wybrano Małgorzatę Koza z Dobrej , a najmilszym Łukasza Chalcarza z Jurkowa.

Mimo niesprzyjającej aury uczestnicy nie żałowali decyzji o wyjściu na tą piękną z Wysp Beskidzkich i w dobrych humorach tzw Drogą Różańcową wrócili do Wilczyc.

Za tydzień 10 lipca 2016 roku po raz pierwszy będziemy zdobywać Zbludzkie Wierchy.

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2016

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / oprócz Touru Mszana Dolna o godz. 5.00 oraz wędrówek nocnych na Luboń Wielki i Miejską Górę o godz. 21.00/  bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill. 
 
Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

21.08.2022 - Łopień Dobra - szlak zielony Łopień - szlak czarny Tymbark
28.08.2022 - Mogielica Szczawa Bukówka - szlak niebieski Mogielica - szlak żółty Świerczek - szlak żółty Słopnice / Zaświercze
04.09.2022 - Patryja Węglówka / - inauguracja nowego szlaku - Patryja - szlak żółty i szlak czerwony Lubomir - Węglówka
11.09.2022 - Miejska Góra / Łysa Góra Laskowa - szlak czarny - Korab - szlak czarny i niebieski Sałasz Zachodni - szlak niebieski Łysa Góra - Miejska Góra - szlak żółty i niebieski - Limanowa
18.09.2022 - Lubogoszcz Mszana Dolna / - szlak zielony - Lubogoszcz - szlak czarny - Baza Lubogoszcz - szlak czerwony - Mszana Dolna

Patronat medialny

Partnerzy