2 lipca 2016 – Luboń Wielki - sobota wędrówka nocna

Organizator: Miasto Rabka Zdrój, Gorczański Oddział Związku Podhalan w Rabce Zdroju
Opublikowano: 02.07.2016

Już po raz trzeci uczestnicy akcji Odkryj Beskid Wyspowy zdobywali Luboń Wielki nocą. Była to niezapomniana wyprawa. Dopisała pogoda i turyści. Wędrowcy mieli do wyboru wiele szlaków ale najczęściej wybierali szlak zielony z Rabki Zaryte. Organizatorzy Miasto Rabka Zdrój i Gorczański Oddział Związku Podhalan przygotowali ciekawy i bogaty program. Na szczycie blisko 500 osobową grupę turystów powitał Kazimierz Żarnowski Prezes Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce Zdroju. Mszę Św. przy kaplicy Matki Boskiej Lubońskiej odprawił ks. Tadeusz Bogucki proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Rabce Zaryte Bernatka bo tak dawniej zwali miejscowi Luboń Wielki rozbrzmiewała muzyką i śpiewami góralskimi wykonywanymi przez członków Zespołu Regionalnego „Robcanie „ pod kierunkiem Jana Surówki i Anny Ceremuga. Wędrowcy mogli wzmocnić swoje siły smacznym bigosem oraz ciastem i serami regionalnymi. Mogli również spróbować swoich sił w konkursie tańca góralskiego, w którym najlepsi okazali się Ewa Koza wraz Edwardem Żarnowskim przed Danutą Szeliga wraz Jerzym Szeliga .

W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Rabka Zdrój największa wiedzą wykazali się Wiesław Jacak z Klęczan / I miejsce/ Zofia Pietruszka z Rabki Zdrój / II miejsce/ i Stanisław Adamczyk z Mszany Dolnej / III miejsce/. Najmilszym spotkania na Luboniu Wielkim wybrano Wiktora Kuzara z Przyszowej , a najmilszą Karolinę Stolarczyk z Rabki Zdrój. Najmłodszym zdobywcą nocnej „Bernatki” okazał się 6 letni Igor Krzysztofiak z Krakowa , a najstarszym 81 letni Stanisław Cholewa z Lubnia .

Z najdalszego zakątka Polski na Luboń Wielki przybyli Jakub i Aleksander Worwa z Kielc. Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody i pamiątki z rąk Kazimierza Żarnowskiego i Kazimierza Zapały Prezesa i W-ce Prezesa Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce Zdrój.

Nad bezpieczeństwem turystów dbał GOPR Oddział w Rabce Zdrój pod dowództwem Jarosława Jurczakiewicza

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2016

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / oprócz Touru Mszana Dolna o godz. 5.00 oraz wędrówek nocnych na Luboń Wielki i Miejską Górę o godz. 21.00/  bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill. 
 
Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy