26 czerwca 2016 – Śnieżnica

Organizator: Gmina Mszana Dolna
Opublikowano: 26.06.2016

Słoneczna pogoda towarzyszyła spotkaniu na Śnieżnicy. Turyści mieli do wyboru wiele tras, ale najciekawsza była szlakiem czarnym ze Skrzydlnej przez Pieninki Skrzydlańskie. Na szczycie Śnieżnej Góry gości powitała Aleksandra Kania Przewodnicząca Rady Gminy Mszana Dolna . Mszę Świętą odprawił ks. Jan Zając kapelan i gospodarz Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej pod kierunkiem kapelmistrza Adama Rusnarczyka. Pracownicy Urzędu Gminy w Mszanie Dolnej częstowali turystów smaczną kiełbasą z grilla. Wśród ponad 600 osobowej grupy piechurów z najdalszego zakątka Polski przybyli Maria i Tadeusz Drzymalscy z Osieku k/ Sandomierza. Najmłodszym zdobywcą Śnieżnicy okazał się 5 miesięczny Miłosz Drzymalski z Mszany Górnej , a najstarszym 76 letni Ludwik Suś z Mszany Dolnej, który otrzymał pamiątkowy puchar Starosty Limanowskiego Jana puchały. Zagórzanką Śnieżnej Góry wybrano Katarzynę Grygiel z Kasiny Wielkiej , a Zagórzaninem Mateusza Rusnarczyka z Kasiny Wielkiej . W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Mszana Dolna najlepsza wiedzą wykazali się Aleksandra Sentyrz z Mszany Dolnej / I miejsce/, Krzysztof Skalski z Gruszowca / II miejsce/, Stanisław Adamczyk z Mszany Dolnej III miejsce/. Laureaci otrzymali okolicznościowe nagrody z rąk Aleksandry Kanii Przewodniczącej Rady Gminy Mszana Dolna i koordynatora spotkania Piotra Lulka.

Po spotkaniu na Śnieżnicy turyści przeszli szlakiem zielonym pod opieką przewodnika Mirosława Sipaka na stację PKP w Dobrej na Galicyjski Piknik Kolejowy i bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej Krzysztofa krawczyka „Pociąg pospieszny „Ósma dwie”. Następna wyprawa /nocna/ w najbliższą sobotę 2 lipca roku na Luboń Wielki i w niedzielę 3 lipca na Ćwilin.

W sobotę 2 lipca rozpoczyna się IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „ Beskidzkie Rytmy i Smaki „ w Dobrej , a 3 lipca odbędzie się w Żegocinie.

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2016

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / oprócz Touru Mszana Dolna o godz. 5.00 oraz wędrówek nocnych na Luboń Wielki i Miejską Górę o godz. 21.00/  bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill. 
 
Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy