19 czerwca 2016 – Modyń

Organizator: Gmina Łącko
Opublikowano: 19.06.2016

Słoneczna pogoda towarzyszyła 19 czerwca 2016 roku spotkaniu na Modynii. Większość turystów wybrało szlak żółty z Łącka i niebieski z Młyńczysk . Ponad 1000 turystów przybyłych na Modyń na szczycie powitał Jan Dziedzina Wójt Gminy Łącko . Mszę Świętą Polową odprawił ks. Grzegorz Skorupa proboszcz Parafii w Woli Piskulina. Oprawę muzyczną Mszy Św. zapewnił Jan Ruciński i Bożena Mąka z Woli Kosnowej . Restauracja „Pod Jabłonią „ w Łącku serwowała turystom smaczny żurek , który w górach wyjątkowo smakował. Wśród licznej grupy turystów najmłodszym wędrowcem okazała się 3 miesięczna Lilianna Wierzycka z Zalesia , a najstarszym 85 letni Jan Filipek z Tokarni. Z najdalszego zakątka Polski przybył Krzysztof Starus z Katowic, z Europy Grażyna Tokarczyk z Dublina z Irlandii, z najdalszego zakątka Izabela Miga z Detroit /7380 km/ Najmilszą turystką wybrano Bożenę Mąka z Woli Kosnowej , a najmilszym Ryszard Turek z Zagorzyna . Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym wykazali się Marta Banach z lipowego /I miejsce/, Aleksander Majda z Zalesia / II miejsce/, Katarzyna Majko z Przenoszy / III miejsce/.

Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody , które wręczał Jan Dziedzina Wójt Gminy Łącko. Druhowie z OSP Wola Kosnowa i Zagorzyn zadbali o transport i bezpieczeństwo turystów.

Za tydzień 26 czerwca 2016 roku / niedziela/ zapraszamy na wędrówkę na Śnieżnicę szlakiem „Skrzydlańskich Zbójników” ze Skrzydlnej oraz na Galicyjski Piknik Kolejowy połączony z biciem rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej „Ośma dwie” na stacji PKP w Dobrej.

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2016

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / oprócz Touru Mszana Dolna o godz. 5.00 oraz wędrówek nocnych na Luboń Wielki i Miejską Górę o godz. 21.00/  bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill. 
 
Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy