GRODZISKO 12 czerwca 2016 r.

Organizator : Gmina Raciechowice i Gmina Wiśniowa
Opublikowano: 12.06.2016

11 czerwca 2016 roku przy słonecznej pogodzie liczni turyści pod opieka przewodników Łukasza Bajera i Pawła Kwiecińskiego wyruszyli spod Urzędu Gminy w Raciechowicach szlakiem niebieskim na najbardziej tajemniczą wyspę w Beskidzie Wyspowym. O wiele szybszą drogę na Grodzisko wybrali uczestnicy Biegu im. Rzeczpospolitej Raciechowickiej zorganizowanego przez Młodzieżową Radę Gminy Raciechowice.

Na szczycie Grodziska gości powitali Jolanta Wolak sekretarz Urzędu Gminy w Wiśniowej i Marek Grela Sekretarz Gminy Raciechowice Marek Grela . Mszę Świętą polową odprawił ks. Filip Pajestka z Parafii pw. Jakuba Apostoła w Raciechowicach. Po Mszy i pamiątkowym zdjęciu gospodarze zaprosili turystów do Poznachowic Górnych . Na polanie u podnóża Grodziska w otoczeniu lasu bukowego pięknie brzmiała muzyka w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej z Raciechowic pod kierunkiem kapelmistrza Jacka Olesia oraz Grupa saksofonowa pod opieką Krzysztofa Guńki . Spółdzielnia Socjalna „Przystań” z Raciechowic z prezes Barbarą Miąsko/, Koło Gospodyń Wiejskich Mierzeń z Przewodniczącą Jadwigą Serafin , Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Zegartowice z Prezes Jolantą Majka zadbali o „żołądki gości” częstując ich smaczną kiełbasą beskidzką firmy Markam, regionalnymi wyrobami i wypiekami oraz nalewkami. Wśród ponad 600 wędrowców najmłodszym zdobywcą Grodziska została 8 miesięczny Krzysztofa Rabiarz z Krakowa, a najstarszym 76 letni mieszkaniec Mszany Dolnej Ludwik Suś. Z najdalszego zakątka Polski przybył z Wołowic Bartosz Barański. W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym zwyciężył Szymon Banach przed Konradem Koza i Wiktorem Mamakiem. Najmilszą niedzielnego wędrowania wybrano Katarzynę Magdziarz , a najmilszym Jacka Olesia – oboje z Raciechowic. Wyróżnienie za rodzinne wędrowanie otrzymała 16 osobowa rodzina Drabików z Węglówki. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody . Nad bezpieczeństwem turystów i transport zapewnili druhowie z OSP Dąbie i Poznachowic Górnych.
Warto podkreślić b.dobrą organizację spotkania na Grodzisku i gościnność jej organizatorów . Następna wędrówka na górę zakochanych Modyń 19 czerwca 2016 roku.

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2016

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / oprócz Touru Mszana Dolna o godz. 5.00 oraz wędrówek nocnych na Luboń Wielki i Miejską Górę o godz. 21.00/  bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill. 
 
Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy