Bicie Rekordu Świata w Śpiewaniu Piosenki Kolejowej WARS WITA WAS

Organizator: Lokomotywa Koalicja Kolei Galicyjskiej, Forum Gmin Beskidu Wyspowego, Biblioteka Polskiej Piosenki , WARS SA
Opublikowano: 08.07.2015

Kolejny raz na słynnej stacji PKP w Kasinie Wielkiej podjęto próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej . Lokomotywa Koalicja Kolei Galicyjskiej walcząca o przywrócenie stałego ruchu na historycznej linii Chabówka – Nowy Sącz i realizację śmiałego projektu budowy nowej linii kolejowej z Krakowa- Podłęże do Szczyrzyca przygotowała ciekawy program i wiele niespodzianek.

Gości przywitała orkiestra „Echo Zagórzan „ z Kasiny Wielkiej pod kierunkiem kapelmistrza Adama Rusnarczyka. Wars przygotował specjalne stoisko częstując gości znakomitymi potrawami .

Dla dzieci szczególne atrakcje przygotowała Wioska Indiańska z Pogorzan. Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej przygotowało oryginalny kiermasz produktów na którym można było spróbować i zakupić tegoroczny wspaniały miód . Specjalne stoisko z produktami regionalnymi wystawił Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej. Produkty ekologiczne można było również spróbować i zakupić na stoisku EKO Farma z Pogorzan. Na stoisku Urzędu Marszałkowskiego można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i wygrać ciekawe nagrody.

Z Nowego Sącza na stację w Kasinie Wielkiej specjalnym pociągiem Nowosądeckiego Towarzystwa Miłośników Kolei przybyło ponad 200 miłośników kolejowych szlaków.

„Lokomotywa Koalicja Kolei Galicyjskiej ” i WARS SA zadbali o oprawę muzyczną , śpiewniki i kolejne niespodzianki . Równo z wybiciem godziny czternastej ponad tysięczny chór pod kierunkiem Waldemara Domańskiego Dyrektora Biblioteki Polskiej Piosenki i Zespołu Zośka C Dur odśpiewał kolejową piosenkę „WARS WITA WAS” bijąc tym samym rekord świata .

Udokumentowaniem pobicia rekordu świata była wspólna fotografia uczestników tego wspaniałego spotkania oraz wesoły pociąg , który prowadził osobiście Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

Na zakończenie bicia rekordu świata jej uczestnicy mogli podziwiać jeszcze jeden pociąg zorganizowany przez PKP Cargo ze Skansenu w Chabówce.
Niech ten rekord będzie naszym wspólnym manifestem na rzecz budowy nowej linii kolejowej z Krakowa- Podłęże do Szczyrzyca z odnogą do Mszany Dolnej i Tymbarku / skróci czas dojazdu z Krakowa do Zakopanego do 1.5 godziny, do Nowego Sącza do 1 godziny a do Mszany Dolnej i Limanowej do 45 minut/ oraz na rzecz przywrócenia stałego ruchu na trasie Chabówka – Nowy Sącz będącej częścią Galicyjskiej Kolei Transwersalnej. 

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy