Śnieżnica 05 lipca 2015 roku

Organizator: Gmina Dobra, Gmina Mszana Dolna, KS Stradomka w Skrzydlnej, OSP Skrzydlna, KGW Przenosza
Opublikowano: 08.07.2015
Kolejna wyprawa na Śnieżnicę była połączona z inauguracją nowo wytyczonego szlaku zielonego z Dobrej na Snieżnicę.  Wędrowcy pod opieką przewodnika Mirosława Sipaka  , którzy wybrali ten szlak choć nie lekki nie żałowali bo po drodze  zmagając się z własnymi słabościami mogli podziwiać piękne widoki.
Na szczycie Śnieżnej Góry gości powitał Benedykt Węgrzyn Wójt Gminy Dobra.  Mszę Świętą odprawił ks. Jan Zając  kapelan i gospodarz Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy oraz ks. Piotr Lewandowski z Parafii w Imielinie Członkinie Koła Gospodyń Wielkich w  Przenoszy z przewodniczącą Maria Cygal oraz strażacy z OSP w Skrzydlnej częstowali  turystów smaczną  kiełbasą z grilla.  Wśród  600 grupy piechurów z najdalszego zakątka Polski przybyła Karolina Gajewska z Krościa k/ Płońka, a najdalszego zakątka świata Zofia Trybuś i Antoni Trybuś z Abu Dabi Zjednoczone Emiraty Arabskie.  Najmłodszy zdobywcą Śnieżnicy był 14 miesięczny Szymon Smoleń z Chyszówek , a najstarszym 78 letni Stefan Opoka z Dobrej. Na Najmilszą Śnieżnej Góry   wybrano  Agatę Drab , a najmilszymi braci Antoniego i Jana Nowak ze Szkrzydlnej.   W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Dobra najlepszą wiedzą wykazali się Milena Stasiak z Wiśniowej  / I miejsce/, Elżbieta Jarosz z Dobrej / II miejsce/ Teresa Palacz z Lipowego / III miejsce/. Laureaci otrzymali nagrody z rąk Wójta Gminy Dobra Benedykta Węgrzyna i Prezesa KS Stradomka Henryka Pazdura. 

Nad bezpieczeństwem czuwali i transport zapewnili druhowie z OSP w Skrzydlnej z Prezesem Januszem Smagą  i Naczelnikiem Arturem Drabą  oraz leśniczy Stanisław Cygal.

Po spotkaniu na Śnieżnicy  turyści przeszli na stację PKP w Kasinie Wielkiej , gdzie pobito rekord świata w śpiewaniu piosenki kolejowej WARS WITA WAS  pod dowództwem Waldemara Domańskiego ze Stowarzyszenia Lokomotywa Koalicja Kolei Galicyjskiej .   

Następna wyprawa  w najbliższą niedzielę  12 lipca 2015 roku na Kamionną.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy