Lubogoszcz 14 czerwca 2015 roku

Organizator: Miasto Mszana Dolna ,Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej.
Opublikowano: 16.06.2015

Mimo upału inauguracja szóstej edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy była bardzo udana. Na szczyt Lubogoszczy turyści mieli do wyboru trzy szlaki zielony z Mszany Dolnej, czarny z Kasinki Małej i czerwony z Kasiny Wielkiej. Gości na szczycie Lubogoszczy powitali Burmistrz Miasta Mszana Dolna Józef Kowalczyk wraz z radnym Rady Miasta oraz Jerzy Kościelny- Zastępca Dyrektora Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego.

Mszę Świętą przy Krzyżu będącego repliką Krzyża z Pass Pardoii w Dolomitach odprawił ks. Jerzy Raźny Proboszcz z Parafii Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Oprawę muzyczną Mszy zapewniła orkiestra dęta OSP w Mszanie Dolnej z kapelmistrzem Piotrem Rataj i przedstawiciele Zespołu Regionalnego „Olszowianie” z Olszówki. Przypomniano pobyt Św. Jana Pawła II na Lubogoszczy / 21 czerwca 1973 roku/ , który jako biskup i kardynał Karol Wojtyła często wędrował po Beskidzie Wyspowym i Gorcach .

Po wspólnym zdjęciu uczestnicy złazu przeszli do Bazy Lubogoszcz, gdzie Organizatorzy Miasto Mszana Dolna i Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej przygotowali bogaty program. Najpierw turyści posili się bardzo smacznym żurkiem lubogoszczańskim, a następnie uczestniczyli w licznych konkursach i konkurencjach sprawnościowych.

Na scenie wystąpili laureat licznych ogólnopolskich konkursów Piosenki Turystycznej Zespół Zośka C Dur z Dobrej oraz Zespół Regionalny „Olszowianie” pod kierownictwem Bogusławy Pajdzik.

Spośród ponad 700 rzeszy turystów najmłodszym zdobywcą Lubogoszczy okazał się 15 miesięczny Jacek Mitka z Krakowa , a najstarszym 75 letni Tadeusz Gronkiewicz ze Skomielnej Białej . Z najdalszego zakątka Polski przybyły Kamila Kowalewska z Zambrowa oraz Elżbieta Sieteska-Nielepkowicz z Warszawy .

W konkursie Wiedzy o Beskidzie Wyspowym i pszczelarstwie zwyciężyli Piotr Koza z Dobrej przed Stanisławem Adamczyk z Mszany Dolnej i Stanisławem Kuligiem z Łapanowa. Najmilszą Lubogoszczy wybrano W konkursie wiedzy o samorządzie lokalnym wyróżnienie otrzymał Przemysław Wardyński z Mszany Dolnej. Najmilszą Lubogoszczy wybrano Lucynę Surówkę z Mszany Dolnej , a najmilszym Janusza Matogę z Mszany Dolnej.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk Burmistrza Miasta Mszana Dolna Józefa Kowalczyka i Z-cy Przewodniczącej Rady Miasta Agnieszki Sasal.

Za tydzień w sobotę 20 czerwca nocne wyjście na Ćwilin , a w niedzielę 21 czerwca na Księżą Górę .

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy