Kamionna 12 lipca 2015

Organizator: Gmina Laskowa i Gmina Żegocina
Opublikowano: 12.07.2015

Piękna słoneczna pogoda i bogaty program przygotowany przez organizatorów sprawiła że ponad 800 turystów w niedzielne przedpołudnie 12 lipca wybrało się na Kamionną. Wędrowcy mieli do wyboru trzy trasy szlakiem źółtym z Żegociny, nowym szlakiem czarnym będącym częścią Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego oraz i szlakiem zielonym z Pasierbca.
Gości na Kamionnej w imieniu organizatorów powitali Czesław Stanisławczyk Wójt Gminy Laskowa i Jerzy Błoniarz Wójt Gminy Żegocina. Mszę Św. polową sprawował ks. Leszek Dudziak Proboszcz Parafii pw. Mikołaja Biskupa w Żegocinie.
Oprawę muzyczną Mszy i spotkania na Kamionnej zapewniła istniejąca od 1935 roku Parafialna Orkiestra Dęta z Laskowej pod kierownictwem Romana Kogutowicza, oraz Zespół muzyczny Cud i Przyjaciele z Kierlikówki k/ Łapanowa pod kierownictwem Małgorzaty Mikołajek .

Organizatorzy przygotowali na wzmocnienie sił wędrowcom smaczny bigos, gulasz , herbatę i kawę.
Najmłodszym zdobywcą Kamionnej została 7 miesięczna Michalina Wojcieszak z Limanowej, a najstarszym 72 letnia Janina Kin z Nowego Sącza.
Z najdalszego zakątka świata przybyła rodzina Anny Matuszyk z córkami Emilią i Martyną z Houston z USA, a z najdalszego zakątka Polski przybył Karol Jarosz z Leśnicy k/ Opola .
W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym oraz Gminie Laskowa i Żegocina zwyciężył Paweł Frączek Laskowej / I miejsce/ przed Magdaleną Pasoń z Żeleźnikowej Wielkiej / II miejsce/ i Aleksandrą Staniszewską z Przenoszy / III miejsce/. Najmilszymi Kamionnej 2015 wybrano Małgorzatę Mikołajek z Z Kierlikówki i Romana Kogutowicza z Laskowej.

Laureaci konkursów otrzymali okolicznościowe nagrody z rąk Jerzego Błoniarza Wójta Gminy Żegocina i Piotra Stacha Przewodniczącego Rady Gminy w Laskowej. Wyróżnienia otrzymali również uczestnicy półkolonii w Gminie Żegocina ufundowane przez Związek Młodzieży Wiejskiej.

Na koniec należy podkreślić dobrą organizację i super atmosferę spotkania na Kamionnej mimo kłopotów z pogodą w czym zasługa Zdzisława Pajora Dyrektora CKSiT w Laskowej , Mieczysława Kędra Dyrektora CKTi S w Żegocinie oraz przewodnika PTTK Jarosława Orzeł .

Za tydzień 19 lipca 2015 będziemy odkrywać po raz pierwszy Łyżkę. 

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy