ĆWILIN 20 czerwca 2015 r.

Organizator : Gmina Dobra , GOK Dobra
Opublikowano: 20.06.2015
Trzecia nocna wędrówka w ramach odkrywania Beskidu Wyspowego 20 czerwca 2015 roku na Ćwilin dostarczyła jej uczestnikom mnóstwo przeżyć, bo była to najkrótsza noc w roku. Przy zachodzie słońca ponad 200 turystów  wyruszyło z Osiedla Pietrzki  w  Wilczycach  drogą zwaną Różańcową. 
 
Na Polanie Michurowej  turystów powitał w imieniu organizatorów Benedykt Węgrzyn Wójt  Gminy Dobra.  Mszę Świętą Polową odprawił  ks. dr Tadeusz Piwowarski  Proboszcz  Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie.  Po Mszy Św. zapalono watrę i liczne ogniska przy których turyści mogli się ogrzać i usmażyć kiełbaski przygotowane przez organizatorów. Nad bezpieczeństwem  uczestników dbali  druhowie OSP z Dobrej  z Naczelnikiem Wacławem Świstakiem. 
 
Najmłodszym zdobywcą  nocnego Ćwilina   okazał się  2 letni Bartosz Adamczyk z  Jurkowa , a najstarszym 70 Jerzy Bogucki  z Wieliczki . Z najdalszego zakątka Polski przybył Marcin Ziarko z Bytomia. W konkursie  o Beskidzie Wyspowym i Gminie Dobra najlepszą wiedzą wykazali się Rafał Węgrzyn z Gruszowca / I miejsce/ przed Bartoszem Puto z Kasiny Wielkiej / II miejsce/ i Stanisławem Adamczykiem z Mszany Dolnej / III miejsce/. Najmilszą uczestniczką nocnego spotkania na Ćwilinie została wybrana Anna Palka z  Dobrej a, najmilszym uczestnikiem Sebastian Turek z Dobrej. Laureaci konkursów z rąk Benedykta Węgrzyna Wójta Gminy Dobra i Urszuli Ranosz Dyrektora GOK otrzymali dyplomy i nagrody. 
 
Mimo chłodu atmosfera na Polanie Michurowej była niezapomniana , a najwytrwalsi wędrowcy  mogli o świcie podziwiać  piękne widoki  na Beskid Wyspowy, Gorce , Beskid Sądecki i Tatry.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy