Kamionna 24 sierpnia 2014 roku

Organizator: Gmina Laskowa i Gmina Żegocina
Opublikowano: 26.08.2014
Deszczowa pogoda i mgła nie wystraszyło ponad 300 turystów , którzy dotarli na Kamionną mając do wyboru trzy szlaki źółty z Żegociny, bez szlaku z  Laskowej i szlak zielony z Pasierbca.  Gości na Kamionnej w imieniu organizatorów powitali Stanisława Niebylska Wójt Gminy Laskowa i Jerzy Błoniarz Wójt Gminy Żegocina . Mszę Św. polową sprawowali ks. Andrzej Wanat- Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Imienia Maryi w Laskowej oraz ks. Michał Kulig z Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu . 
Oprawę muzyczną Mszy zapewniła istniejąca od 1935 roku Parafialna Orkiestra Dęta z Laskowej pod kierownictwem Romana Kogutowicza. Organizatorzy przygotowali na wzmocnienie sił wędrowcom smaczny bigos, gulasz i herbatę. Najmłodszym zdobywcą Kamionnej została 22 miesięczna Zosia Szewczyk z Krakowa, a najstarszym Stanisław Cholewa z Lubnia. Z najdalszego zakątka świata przybyła Maria Budacz z Manchesteru w Anglii, a z najdalszego zakątka Polski przybył Kacper Wojtyczka z Godurowa k/W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym oraz Gminie Laskowa i Żegocina zwyciężyła Alfreda Brzeń z Rabki Zdroju / I miejsce/ przed Małgorzatą Koza z Dobrej / II miejsce/ i Konradem Koza z Dobrej / III miejsce/. Najmilszymi Kamionnej 2014 wybrano Zuzannę Duda i Wojciecha Duda z Piasków k. Gostynia. 
 
Laureaci konkursów otrzymali okolicznościowe nagrody z rąk Stanisławy Niebylskiej Wójta Gminy Laskowa. 
 
Na koniec należy podkreślić dobrą organizację i super atmosferę spotkania na Kamionnej mimo kłopotów z pogodą w czym zasługa Zdzisława Pajora Dyrektora CKSiT w Laskowej , Mieczysława Kędra Dyrektora CKTi S w Żegocinie oraz przewodnika Jarosława Orzeł. 
 
Za tydzień 31 sierpnia 2014 już przedostatnia wyspa na tegorocznym szlaku akcji Odkryj Beskid Wyspowy - Mogielica.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy