Śnieżnica 13 lipca 2014 roku

Organizator: Gmina Dobra, KS Stradomka w Skrzydlnej
Opublikowano: 13.07.2014
Kolejna wyprawa na Śnieżnicę była połączona z inauguracją nowo wytyczonego szlaku czarnego „Skrzydlańskich Zbójników” ze Skrzydlnej przez Pieninki Skrzydlańskie . Turystów w Skrzydlnej przywitała słoneczna pogoda oraz kapela zespołu regionalnego Spod Kicek z Mordarki. Wędrowcy , którzy wybrali ten szlak choć nie lekki nie żałowali bo po drodze zmagając się z własnymi słabościami mogli podziwiać piękne widoki.

Na szczycie Śnieżnej Góry gości powitał Benedykt Węgrzyn Wójt Gminy Dobra. Mszę Świętą odprawił ks. Jan Zając kapelan i gospodarz Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy. Oprawę muzyczną zapewniła kapela zespołu regionalnego Spod Kicek z Mordarki. Członkinie Koła Gospodyń Wielkich w Przenoszy z przewodniczącą Maria Cygal oraz strażacy z OSP w Skrzydlnej częstowali turystów smacznymi wypiekami regionalnymi i kiełbasą z grilla. Wśród ponad tysięcznej grupy piechurów z najdalszego zakątka Polski przybyła Liza Hanula z Darłówka, a z najdalszego zakątka Europy Marian Trzeciak z Krefeld w Niemczech.

Najmłodszymi wędrowcami , którzy przeszli cały szlak ze Skrzydlnej na Śnieżnicę byli 3 letni Filip Tymczyszyn ze Skrzydlnej i 9 letnia Madzia Dziadoń z Zawadki. Najmłodszym uczestnikiem spotkania na Śnieżnicy okazał się 10 miesięczny Marcin Pilawski ze Skrzydlnej, a najstarszym Edward Zacharski z Krakowa. Na Najmilszą Śnieżnej Góry wybrano Krystynę Pazdur ze Skrzydlnej, a najmilszym Jerzego Bobuckiego z Wieliczki. 
 
W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Dobra najlepsza wiedzą wykazali się Julia Góral z Jodłownika / I miejsce/, Dawid Gorka z Jodłownika / II miejsce/, Agnieszka Kruszyna z Krakowa / III miejsce/. Laureaci otrzymali okolicznościowe nagrody z rąk Wójta Gminy Dobra Benedykta Węgrzyna i Prezesa KS Stradomka Henryka Pazdura. Nad bezpieczeństwem czuwali i transport zapewnili druhowie z OSP w Skrzydlnej z Prezesem Januszem Smagą i Naczelnikiem Arturem Drabą oraz leśniczy Stanisław Cygal. 
 
Po spotkaniu na Śnieżnicy turyści przeszli na stację PKP w Kasinie Wielkiej , gdzie pobito rekord świata w śpiewaniu piosenki kolejowej Ryszarda Rynkowskiego „ Jedzie pociąg ..” pod dowództwem Waldemara Domańskiego ze Stowarzyszenia Lokomotywa Koalicja Kolei Galicyjskiej . 
 
Następna wyprawa /nocna/ w najbliższą sobotę 19 lipca 2014 roku na Miejską Górę .

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy