Stacja PKP Kasina Wielka 13 lipca 2014 roku Bicie Rekordu Świata w Śpiewaniu Piosenki Kolejowej

Organizator: Lokomotywa Koalicja Kolei Galicyjskiej, Stowarzyszenie Lubogoszcz
Opublikowano: 13.07.2014
Kolejny raz na słynnej stacji PKP w Kasinie Wielkiej podjęto próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej . Lokomotywa wspólnie ze Stowarzyszeniem Lubogoszcz chcąc przypomnieć o 130 rocznicy powstania Kolei Traswersalnej z Czadcy do Husiatyn przygotowała ciekawy program i wiele niespodzianek . 
 
Gości tradycyjnie przywitała orkiestra „Echo Zagórzan „ z Kasiny Wielkiej pod kierunkiem kapelmistrza Adama Rusnarczyka . Członkowie Stowarzyszenia Lubogoszcz i Fan Clubu Justyny Kowalczyk przygotowali specjalne stoisko na którym prezentowali sukcesy naszej wspaniałej narciarki. Były zdjęcia , pamiątki i filmy z olimpiad w Turynie, Vancouver i Sochi. Przygotowano również dla kibiców konkurs wiedzy o Kasinie Wielkiej oraz o Justynie z atrakcyjnymi nagrodami. 
 
Małopolska Organizacja Turystyczna przyjechała swoim Camperem rozdając materiały, pamiątki oraz wyroby promujące Małopolskę. Szczególnym wzięciem cieszyły się czerwone korale i krakowskie precelki. Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej przygotowało kiermasz produktów na którym można było spróbować i zakupić tegoroczny wspaniały miód. Ze swoimi produktami do degustacji przyjechała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Tymbarku. Można było wygrać nagrody przygotowane przez Biuro Podróży „Horyzonty” 

Stowarzyszenie „Lokomotywa” z Maciejem Kwaśniewskim , Waldemarem Domańskim i Kazimierzem Czekajem walczące o przywrócenie ruchu na trasie kolejowej z Chabówki do Nowego Sącza zadbało o oprawę muzyczną , śpiewniki i kolejne niespodzianki .. Równo z wybiciem godziny piętnastej 1251 osobowy chór odśpiewał wspólnie pod kierunkiem Waldemara Domańskiego Dyrektora Biblioteki Polskiej Piosenki i aktorów Krakowskiego Lochu Camelot kolejową piosenkę Ryszarda Rynkowskiego „Jedzie pociąg ...” bijąc tym samym ubiegłoroczny rekord . Udokumentowaniem pobicia rekordu świata była wspólna fotografia uczestników tego wspaniałego spotkania. 
 
Niech ten rekord i piosenka Ryszarda Rynkowskiego będzie naszym manifestem na rzecz przywrócenia zabytkowego szlaku z Chabówki do Nowego Sącza do życia.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy