29 czerwca 2014 – Paproć

Organizator: Gmina Limanowa
Opublikowano: 30.06.2014
29 czerwca 2014 roku przy słonecznej pogodzie ponad 1000 gości odwiedziło interesującą, choć niewysoką wyspę Paproć. Organizator – Gmina Limanowa przygotowała bardzo bogaty program na całą niedzielę, albowiem wędrówka na Paproć była połączona z Otwarciem Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej. Turyści mieli do wyboru wiele szlaków, ale najchętniej wybierali szlak zielony z Limanowej. Na szczycie Paproci wędrowców powitał Władysław Pazdan, Wójt Gminy Limanowa. Następnie swój koncert zaprezentował zespół Mol­Band. Koło Gospodyń Wiejskich z Makowicy z Przewodniczącą Stefanią Dudek częstowało gości smacznym bigosem i regionalnymi wypiekami.

W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Limanowa zwyciężyła Gabriela Koza z Dobrej przed Zofią Pietruszka z Rabki­Zdroju i Agnieszką Wiewiórską z Podłopienia. Z najdalszego zakątka świata na Paproć przybył Maxim Oleksiński z Redington Beach na Florydzie, USA, a z Polski 5­letnia Marysia Augustyn z Rybnika. Najmłodszym piechurem okazała się 2,5­ letnia Lena Twaróg z Limanowej, a najstarszym 74 letni Józef Żurek z Rabki­Zdroju. Najmilszą turystką wybrano Kingę Sułkowską, a najmilszym Jarosława Pytel, oboje z Kisielówki.
Laureaci konkursów z rąk Władysława Pazdana Wójta Gminy i Marka Ziai Sekretarza Gminy Limanowa otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Mszę Świętą Polową tym razem o godzinie 15.00 sprawowali ks. Józef Rzepkę i ks. Łukasz Żurek z Parafii pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. Po Mszy Św. i pamiątkowym grupowym zdjęciu sceną zawładnęli najmłodsi tancerze i śpiewacy z zespołu Słoneczko z Tymbarku.

Następnie do późnej nocy bawili licznie zgromadzonych gości zespoły DIVERSE, FOREVER YOUNG, LINOLEUM i SOUL SYSTEM.

Ciekawe stoisko pod nazwą Natura 2000 ­ Poznaj Swoją Naturę zorganizowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Turyści „mniejsi i więksi” mogli wykazać się na ściance wspinaczkowej i na zjazdach przygotowanych przez Grupę Podhalańską GOPR Sekcja Limanowska. Nad bezpieczeństwem czuwali druhowie OSP z Łososiny Górnej i Kisielówki.
 
Spotkanie na Paproci było bogate w wydarzenia i turyści pełni wrażeń umawiali się na zdobywanie kolejnej wyspy – Modyni, dnia 6 lipca 2014 roku.
 
5 lipca 2014 roku (sobota) w Dobrej rozpocznie się II Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”.
 
 

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy