Fotogaleria - III TOUR MSZANA DOLNA - 1 Maja 2014

Opublikowano: 06.05.2014
155 wędrowców z całej Polski, wśród których byli znani himalaiści Dariusz Załuski i Tamara Styś 1 Maja 2014 roku  o godzinie 5.00 wyruszyło z Bazy Lubogoszcz na trasę Touru Mszana Dolna liczącą ponad 42 km.
Turyści kolejno zdobywali szczyty Lubogoszczy, Śnieżnicy, Ćwilina, Czarnego Działu, Wsołowej, Grunwaldu, Złotych Wierchów,  Małego Działu i Szczebla, skąd mogli podziwiać piękne widoki na Beskid Wyspowy, Gorce i Tatry. Przez cały czas trwania Touru jej uczestnikom dopisywała pogoda ale również mimo wielkiego wysiłku humory .  Na trasie o wzmocnienie sił wędrowców zadbała Restauracja Sting i Bistro Krakowska z Mszany Dolnej Agaty i Krzysztofa Żądło, która częstowała nad  Mszanką smaczną zupą gulaszową i herbatą. Na finale  w Bazie Lubogoszcz na wszystkich jej uczestników czekały pamiątkowe plakietki, okolicznościowy stempel oraz specjalność kuchni  "żurek lubogoszczański".  Najstarszym piechurem "maratonu beskidzkich wysp" okazał się 68 letni Józef Słaboń z Sosnowca, a najmłodszym 10 letni Bartosz Baniowski z Mszany Dolnej, z najdalszego zakątka przybyła Honorata Matelska z Kalisza.
 
     Dla wielu uczestników tegoroczny Tour był prawdziwym wyzwaniem ale jak podkreślali warto było zmagać się z własnymi słabościami.  Wszyscy umówili się już na przyszłoroczny Tour.  
 
    Tour Mszana Dolna zainaugurował piątą edycję Odkrywania Beskidu Wyspowego organizowanego przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego.  W programie przygotowano wędrówki na 15 "wysp", II Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego " Beskidzkie rytmy i smaki", Festiwal "Beskidzka Podkówecka, "Weekend za pół ceny"   oraz wytyczono liczący 320 km  Główny Szlak Beskidu Wyspowego " Beskidzkie Wyspy".
 
Zapraszamy na najbliższą wędrówkę 15 czerwca 2014 na Grodzisko.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy