Mogielica 31 sierpnia 2014 roku

Organizator: Gmina Słopnice
Opublikowano: 31.08.2014

W ostatnią niedzielę wakacji ponad 2000 wędrowców wybrało się na Królową Beskidu Wyspowego Mogielicę . Turyści mieli do wyboru cztery szlaki zielony z Przełęczy Słopnickiej i Przełęczy Marszałka Rydza Śmigłego oraz niebieski z Jurkowa i Półrzeczek. Na Polanie Stumorgowej gości powitał Adam Sołtys Wójt Gminy Słopnice. Mszę Świętą Polową ks. Stanisław Wojcieszak- kapelan Cechu Rzemiosł Różnych.
Po Mszy Św. Organizatorzy przygotowali tradycyjnie liczne konkursy, a Najmłodszymi „zdobywcami „ Mogielicy zostali 4 miesięczny Mieszko Szmoniewski z Warszawy, 5 miesięczna Amelia Bielska z Chyszówek i 6 miesięczny Karol Urbański ze Słopnic, a najstarszym 87 letni Jan Opyd ze Szczawy. Z najdalszego zakątka Polski przybyła Monika Niburska z Retwin gm. Radomin, a ze świata Anna Długosz z wyspy Jersey na kanale La Manche.

Na Mogielicę wybrała się również delegacja z Gminy Partnerskiej - Gminy Chlebnice na Słowacji z w-ce starostą Józefem Szutą, a także przedstawiciele Lasów Państwowych z Zastępcą Dyrektora RDLP w Krakowie Leonem Jagoda i przedstawiciel Sejmiku Małopolskiego radny Grzegorz Biedroń.

W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Słopnice zwyciężyła Gabriela Bubula z Łososiny Górnej / I miejsce/ przed Danielą Kalec z Podłopienia / II miejsce/ i Gabrielą Koza z Dobrej / III miejsce/. Miss Mogielicy została Aleksandra Śliwa ,a w-ce Miss Marzena Florek i Dominika Florek wszystkie ze Słopnic. W konkursie na Strongmena Mogielicy zwyciężył Kazimierz Pach przed Dawidem Góreckim i Waldemarem Kuzar.

Wszyscy laureaci konkursów otrzymali statuetki i nagrody z rąk Adama Sołtysa Wójta Gminy Słopnice.

Za tydzień 7 września 2014 roku na zakończenie tegorocznej akcji Odkryj Beskid Wyspowy będziemy zdobywać Lubogoszcz .

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy