17 sierpnia 2014 – Łopień

Organizator: Gmina Dobra i Gmina Tymbark
Opublikowano: 17.08.2014
Słoneczna pogoda i piękne widoki towarzyszyły turystom w drodze na Łopień. Mieli do wyboru trzy szlaki zielony z Dobrej i Chyszówek oraz czarnyz Tymbarku. Na polanie Jaworze ponad 1500 wędrowców powitał Benedykt Węgrzyn Wójt Gminy Dobra , oraz Starosta Limanowski Jan Puchała. Mszę Świętą na szczycie Łopienia odprawił ks. Tadeusz Piwowarski Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie i ks. Witold Warzecha z Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi panny w Tymbarku. W czasie Mszy zbierano ofiary dla poszkodowanych ostatnia powodzią. 
Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Tymbarku, Dobrej i Jurkowa zadbali o wzmocnienie sił turystów częstując ich kiełbaskami z grilla . Przygotowano również liczne ciekawe konkursy z nagrodami. Najstarszym zdobywcą Łopienia okazał się ...96 letni Józef Jarosz z Dobrej, a najmłodszą 8,5 miesięczna Kalina Maja Drożdżak z Warszawy. Z najdalszego zakątka Polski przybyła Izabela Kwapisz ze Słupska, a ze świata Zofia i Antoni Trybuś z Abu Dabi / Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Nerbert Semaw z Etiopii. 
W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Dobra i Tymbark największa wiedza wykazali się Tomasz Jarosz z Dobrej / I miejsce/, Agnieszka Wiewiórska z Podłopienia / II miejsce/ i Izabela Miśkowiec z Dobrej / III miejsce/ .
Najmilszą spotkania na Łopieniu wybrano Arletę Miętkowska z Rabki Zdroju, a najmilszym Władysława Borowiec z Krakowa. 
Laureaci konkursów otrzymali upominki z rąk Benedykta Węgrzyna Wójta Gminy Dobra i Roberta Nowaka z Urzędu Gminy Tymbark. Dobra pogoda i super atmosfera sprawiła, ze uczestnicy wędrówki na Łopień wyjątkowo dobrze się bawili do późnych godzin popołudniowych.
 
W najbliższą niedzielę 24 sierpnia 2014 roku wybieramy się na Kamionną.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy