16 sierpnia 2014 roku – Jasień

Organizator: Gmina Kamienica
Opublikowano: 16.08.2014
Złe prognozy pogodowe nie sprawdziły się i słońce towarzyszyło wędrowcom na Jasień. Większość turystów wybrało szlak zielony ze Szczawy Białe przez Polanę Wały. 
Prawie 300 turystów na Polanie Skalne powitał Władysław Sadowski Wójt Gminy Kamienica. Mszę Św. polową sprawowali ks. Jan Zając Kapelan Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy i ks. Michał Propiw z oratorium bł. ks. Markiewicza w Stalowej Woli. Oprawę muzyczną Mszy zapewniła orkiestra Dęta im. Św. Floriana w Szczawie pod kierunkiem Eugeniusza Dudzika. Organizatorzy przygotowali prawdziwą ucztę. Panie z KGW Kamienica częstowały gości znakomitymi serami, ogórkami oraz domowymi wypiekami. 
Druhowie z OSP w Kamienicy i w Zbludzy serwowali kiełbasę z grilla. Tradycyjnie rozegrano konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Kamienica, w którym zwyciężył Łukasz Szyrszeń z Dobrej / I miejsce/ przez Tomaszem Koza z Dobrej / II miejsce/ i Anną Zapalska z Jordanowa / III miejsce/. 
Wyjątkowo daleką drogę na Jasień / 5500 km/ przebył turysta z najdalszego zakątka świata Nerbert Semaw z Etiopii ,a najdłuższą polski turysta Tomasz Baranowski przebył z Gdyni . Najmłodszym uczestnikiem spotkania okazał się 4 miesięczny Tomasz Bulanda z Kamienicy , a najstarszym 74 letni Tadeusz Gronkiewicz z Rabki Zdroju. Najmilszą turystką wybrano Bożenę Siekierczak z Kamienicy , a najmilszym Ryszarda Musiała z Krakowa. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali okolicznościowe nagrody z rąk Wójta Gminy Kamienica Władysława Sadowskiego. Należy podkreślić dobrą atmosferę spotkania i gościnność gospodarzy.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy