Potaczkowa 10 sierpnia 2014 roku

Organizator: Gmina Niedźwiedź i Gminne Centrum Kultury w Niedźwiedziu
Opublikowano: 10.08.2014

Kolejne spotkanie na Potaczkowej było okazją do przejścia widokowego szlaku im. Elfrydy Trybowskiej i Juliana Tolińskiego z Rabki Zdroju przez Potaczkowa, Adamczykową do Mszany Dolnej.
Ponad 700 osobowa rzeszę turystów na szczycie Potaczkowej powitał Tadeusz Patalita doradca Wójta Gminy Niedźwiedź.
Mszę Św. przy kapliczce pasterskiej i Krzyża Milenijnego odprawił ks. Andrzej Famułka z Parafii pw św. Marii Magdaleny w Rabce Zdroju .
Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Porębiański Ród” z kapelą Kaczory z Poręby Wielkiej.
Organizatorzy zadbali również o nadwątlone siły wędrowców częstując ich smaczną kiełbasą z grilla.
Najmłodszym zdobywcą Potaczkowej został pięciomiesięczny Maciej Limanówka z Wilkowiska, a najstarszym 90 letni Tadeusz Kucz z Krakowa. Z najdalszego zakątka Polski przybył Wiktor Komorowski ze Szczecina oraz turyści z Elblaga, Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, a z Europy Katarzyna Skawska z Hull / Wielka Brytania/.
Najmilszą uczestniczką spotkania wybrano Annę Kaciczak z Poręby Wielkiej , a najmilszym Władysława Hanusiaka z Jordanowa. W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Niedźwiedź zwyciężył Stanisław Ryś z Podłopienia / I miejsce/ , przed Łukaszem Kalec z Dobrej /II miejsce/ i Gabriela Bubula z Łososiny Górnej / III miejsce/.
Laureaci konkursów otrzymali z rąk Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Niedźwiedziu Jadwigi Zapala okolicznościowe wydawnictwa i albumy.
Odkrywcy Beskidu Wyspowego wspomogli również jedną z poszkodowanych rodzin w Kasince Małej kwotą 2130 złotych zebraną na spotkaniu na Potaczkowej .

Następne wędrówki 16 sierpnia 2014 roku w sobotę na Jasień i 17 sierpnia 2014 roku w niedziele na Łopień.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy