Szczebel 3 sierpnia 2014 roku

Organizator: Gmina Lubień i GOK Lubień
Opublikowano: 03.08.2014
Wyjątkowo upalna pogoda nie wystraszyła turystów od zdobywania w niedzielne przedpołudnie Szczebla albowiem na jej szczycie stawiło się ponad 1300 osób. Najtrudniejszą przeprawę mieli wędrowcy, którzy wybrali szlak czarny z Lubnia /ponad 650 metrów przewyższenia/ , ale za to mieli okazję po drodze zobaczyć słynną z legend „ Zimną Dziurę „ i podziwiać piękne widoki. Na szczycie Szczebla gości powitał Kazimierz Szczepaniec Wójt Gminy Lubień. Mszę Świętą Polową przy pamiątkowym głazie poświęconym Św. Janowi Pawłowi II odprawił ojciec Szczepan Król z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Tenczynie . 
 
Piękną oprawę muzyczną Mszy zapełnili Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Tenczynie pod kierunkiem Andrzeja Stojewskiego i Zespół Regionalny „Toporzanie „ w Tenczynie pod kierunkiem Barbary i Andrzeja Druzgałów . Ekipa GOK-u w Lubniu pod kierunkiem Danuty Burtan zadbała o żołądki turystów częstując smaczną kiełbasą z grilla /ufundowana przez Firmę Markam w Kasince Małej/ oraz wodą mineralną. 
 
Wśród licznej grupy wędrowców z Polski i Europy najmłodszym okazała się 9 miesięczna Ania Tromiczak z Łętowego, a najstarszym 85 letni Stanisław Karpierz z Tenczyna. Z najdalszego zakątka Polski przybył Dawid Lisiecki ze Szczecina , a z najdalszego zakątka Europy Mikołaj Wydra z Londynu. 
 
Na Szczebel przybyła również delegacja z Gminy Partnerskiej Gminy Lubień – Catenay we Francji na czele z Bernardem Retou. W wspólnym niedzielnym wędrowaniu uczestniczyli również znani polscy himalaiści Dariusz Załuski /zdobywca pięciu ośmiotysięczników w tym dwukrotnie Mont Everest / i Tamara Styś / zdobywczyni jednego ośmiotysięcznika /. 
 
Najmilszymi spotkania na Szczeblu wybrano młodych członków Zespołu Toporzanie w Tenczynie – Matyldę Luberdę i Dominika Stankiewicza . Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym i Gminie Lubień wykazali się Zofia Pietruszka z Rabki zdrój / I miejsce/ , Tadeusz Sutor z Kasinki Małej / II miejsce/ i Jacek Mucha z Kasinki Małej / III miejsce/. Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody z rąk Wójta Gminy Lubień Kazimierza Szczepańca i Dyrektora GOK w Lubniu Danuty Burtan. . 
 
Warto podkreślić wspaniałą /jak zwykle/ atmosferę spotkania na Szczeblu i duże zaangażowanie pracowników Urzędu Gminy Lubień , GOK-u w Lubniu i OSP w Lubniu i Tenczynie.
 
Za tydzień 10 sierpnia 2014 roku / niedziela / kolejna wyprawa na Potaczkową .

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy