19 lipca 2014 – Miejska Góra - wędrówka nocna

Organizator: Miasto Limanowa
Opublikowano: 19.07.2014
Miejska Góra była trzecią wyspą, na którą zaplanowano nocne wyjście w ramach tegorocznej akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Dopisała pogoda i turyści dla których Miasto Limanowa przygotowało wiele niespodzianek. Na szczycie Miejskiej Góry gości powitała Przewodnicząca Rady Miasta Irena Grosicka. 
Mszę Świętą przy Krzyżu Tysiąclecia odprawił ksiądz prałat Józef Poręba emerytowany proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Wśród ponad 400 osobowej rzeszy turystów najmłodszym okazał się 1.5 roczny Mariusz Kuzar z Przyszowej, a najstarszym 74 letni Piotr Mirek z Tokarni. Z najdalszego zakątka Europy przybyły Jasmin i Julia Nagler z Dortmundu /Niemcy/, a z najdalszego zakątka Polski Tomasz Orszulak z Miedźna k/ Częstochowy.
Piękną oprawę muzyczną Mszy zapełnił zespół Vena. Miedźna k/ Częstochowy. Najmilszą złazu na Miejskiej Górze wybrano Dorotę Grosicką z Limanowej , a najmilszym Jana Wilka z Limanowej.
W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Limanowej zwyciężyła Iza Twaróg z Limanowej / I miejsce/ przed Gabrielą Bubula z Walowej Góry/ II miejsce/ i Joanną Załubską z Limanowej. Laureaci konkursów otrzymali okolicznościowe nagrody z rąk Przewodniczącej Rady Miasta Limanowa Ireny Grosickiej i Kierownika Wydziału Promocji UM Limanowa Jolanty Szyler . 
Organizatorzy zadbali również o żołądki turystów częstując ich smaczną kiełbasą i karczkiem. Po biesiadzie turyści ruszyli w „tany” przy skocznych melodiach zespołu Vena z solistką Zofią Sułkowską na czele. Specjalną niespodzianką przygotowaną przez organizatorów były wypuszczane w niebo lampiony. Nad bezpieczeństwem piechurów czuwali członkowie Limanowskiej Grupy GOPR pod dowództwem Adama Matrasa. 
 
Ostatnie już nocne spotkanie w opinii jej uczestników było niezapomniane - w czym zasługa jej organizatorów pracowników Wydziału Promocji UM Limanowa. 
 
Za tydzień 27 lipca 2014 roku kolejna wyprawa w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy na Kostrzę – Sadek połączona z zakończeniem II Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „ Beskidzkie Rytmy i Smaki”. 

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy