ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2014 - 21 czerwca 2014 – Ćwilin - sobota wędrówka nocna

Organizator : Gmina Dobra , GOK Dobra i OSP Jurków
Opublikowano: 21.06.2014
W Noc Świętojańską 21 czerwca 2014 roku w ramach odkrywania Beskidu Wyspowego Gmina Dobra wyznaczyła spotkanie na Ćwilinie. Przy zachodzie słońca ponad 500 turystów wyruszyło z Osiedla Pietrzki w Wilczycach drogą zwaną Różańcową. Na Polanie Michurowej turystów powitał w imieniu organizatorów Benedykt Węgrzyn Wójt Gminy Dobra. Mszę Świętą Polową przy ołtarzu postawionym w 2000 roku odprawił ks. dr Tadeusz Piwowarski Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie. Po Mszy Św. zapalono watrę i liczne ogniska przy których turyści mogli się ogrzać i usmażyć kiełbaski przygotowane przez organizatorów. Nad bezpieczeństwem uczestników dbali druhowie OSP z Jurkowa z Prezesem Stanisławem Ubikiem. 
 
Najmłodszym zdobywcą nocnego Ćwilina okazał się 5 letni Maksymilian Curzydło z Jurkowa , a najstarszym 79 letni Stanisław Cholewa z Lubnia. Z najdalszego zakątka Polski przybyli Joanna Zurek z Kalet k/ Tarnowskich Gór i rodzina Klichów z Zawiercia, z najdalszego zakątka świata przybyła Anna Matuszyk z Houston w USA. W konkursie o Beskidzie Wyspowym i Gminie Dobra najlepsza wiedzą wykazali się Natalia Wścisło z Krakowa /I miejsce/, Jadwiga Wścisło z Krakowa / II miejsce/ i Wojciech Koperek z Wilkowiska / III miejsce/. Najmilszą turystką została wybrana Andżelika Rapacz z Wilczyc a, najmilszym Stanisław Ubik z Jurkowa. Laureaci konkursów z rąk Benedykta Węgrzyna Wójta Gminy Dobra otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody. . 
 
Pogoda dopisała i dlatego najwytrwalsi zostali do rana mogąc cieszyć się o świcie pięknym widokiem na Beskid Wyspowy, Gorce , Beskid Sądecki i Tatry. Bardzo udane i niepowtarzalne spotkanie na Ćwilinie wsparł finansowo Powiat Limanowski.
 
Następna wędrówka 29 czerwca 2014 roku na Paproć .

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy