ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2014 - 15 czerwca 2014 Grodzisko

Organizator : Gmina Raciechowice i Gmina Wiśniowa
Opublikowano: 15.06.2014
15 czerwca 2014 roku wyjściem na Grodzisko zainaugurowano piątą edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy oraz nowo wytyczony Główny Szlak Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Wyspy”. Turyści pod opieką przewodników PTTK w Dobczycach wyruszyli spod Urzędu Gminy w Raciechowicach szlakiem niebieskim na najbardziej tajemniczą wyspę w Beskidzie Wyspowym.
Na szczycie Grodziska gości powitali Marek Gabzdyl Wójt Gminy Raciechowice oraz Wiesław Stalmach Wójt Gminy Wiśniowa. Mszę Świętą polową odprawił ks. Filip Pajestka z Parafii pw. Jakuba Apostoła w Raciechowicach. Po Mszy i pamiątkowym zdjęciu gospodarze zaprosili turystów do Poznachowic Górnych . Na polanie u podnóża Grodziska w otoczeniu lasu bukowego pięknie brzmiała muzyka w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej z Raciechowic pod kierunkiem kapelmistrza Jacka Olesia oraz Młodzieżowego Big Bandu Szkoły Muzycznej w Czasławiu. Spółdzielnia Socjalna „Kuźnia Smaku „ w Czasławiu z prezesem Markiem Kalembą, Koło Gospodyń Wiejskich Mierzeń z Przewodniczącą Jadwigą Serafin , Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Zegartowice z Prezes Marią Chramiec zadbali o „żołądki gości” częstując ich smaczną kiełbasą , regionalnymi wyrobami i wypiekami oraz nalewkami. 
Wśród ponad 700 wędrowców najmłodszym zdobywcą Grodziska została 8 miesięczna Nina Kaczorowska z Krakowa , a najstarszym 79 letni mieszkaniec Chrzanowa Józef Wdowiak . Z najdalszego zakątka świata przybyła rodzina Martyna. Emilia i Anna Matuszczyk z Houston w USA, z Europy Chalampakis Vasilis z Aten w Grecji, a z najdalszego zakątka Polski Tomasz Jaśmin z Poznania. W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym zwyciężyła Gabriela Bubula z Łososiny Górnej przed Danielą Ryś z Dobrej i Łukaszem Kalec z Dobrej.
 
Wszyscy laureaci konkursów z rąk Marka Gabzdyla Wójta Gminy Raciechowice otrzymali atrakcyjne nagrody . Dodatkowo nagrody ufundowało Biuro Podróży „Horyzonty”- partner tegorocznej edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Warto podkreślić b.dobrą organizację spotkania na Grodzisku i gościnność jej organizatorów . 
 
Następna wędrówka tym razem nocna na Ćwilin 21 czerwca 2014 / sobota/.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy