II FESTIWAL KULTURY BESKIDU WYSPOWEGO

"Beskidzkie rytmy i smaki" 5 - 27 lipca 2014 roku
Opublikowano: 05.07.2014

5 lipca 2014 roku - Dobra – organizator Gmina Dobra

Godz. 15.30 – Park im. Małachowskich w Dobrej
 
W programie:
Godz. 16.00 – Rodzinny Turniej Łuczniczy
Godz. 16.20 – występ zespołu regionalnego „Jurkowianie” z Jurkowa
Godz. 16.50 – występ zespołu regionalnego „Ćwilin”
Godz. 17.10 – występ Orkiestry Dętej OSP Dobra
Godz. 17.45 – występ dzieci z Gminnego Przedszkola
Godz. 19.00 – występ Kabaretu z Konopi
Godz. 20.00 – występ zespołu Góralska Hora
Godz. 21.00 – dancing przy przebojach lat 70­80tych 
 
Ponadto:
wystawa rękodzieła artystycznego 
kiermasz produktów regionalnych

 
6 lipca 2014 roku - Wiśniowa - organizator Gmina Wiśniowa
Godz. 15.00 – Estrada przy GOKiS w Wiśniowej ­ rozpoczęcie Festiwalu, powitanie gości
Godz. 15.05 – występ artystyczny dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wiśniowej
Godz. 15.20 – występ artystyczny zespołu regionalnego „Mali Węglowianie” z Węglówki,
Godz. 15.30 – „Cheerleaderki” – tańce w wykonaniu młodzieży z ZPO w Wiśniowej
Godz. 15.40 – „Mali Węglowianie” – obrzęd kiszenia kapusty
Godz. 16.00 – koncert zespołu młodzieżowego „To i Owo” z Lipnika
Godz. 16.30 – występ grupy śpiewaczej i kapeli ludowej z Węglówki
Godz. 16.50 – koncert orkiestry dętej działającej przy OSP w Węglówce
Godz. 17.25 – występ zespołu regionalnego „Banda­Burek” działającego przy GOKiS w Wiśniowej
Godz. 18.00 – konkursy i zabawy dla dzieci
Godz. 19.00 – koncert orkiestry dętej działającej przy GOKiS w Wiśniowej 
Godz. 19.30 – Festyn ludowy 
 
Dodatkowe atrakcje:
kiermasz sztuki ludowej Stowarzyszenie Twórców i Artystów Ludowych „CEPRY”
degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lipnika, Węglówki i Wiśniowej 
„wesołe miasteczko” dla dzieci
wystawa Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego z Wiśniowej

 

12 lipca 2014 roku - Limanowa - organizator Miasto Limanowa

Program ramowy: godz.17.00 – 22.00 - koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna .
 
 

13 lipca 2014 roku - Tenczyn - organizator Gmina Lubień

Godz. 14.00 – zbiórka orkiestr VI Biesiady Orkiestr Dętych w Tenczynie na parkingu przy kościele w Tenczynie, przemarsz orkiestr na boisko LKS Topór Tenczyn
 
Występy:
koncert „Blasskapelle Penkun”
koncert Orkiestry OSP Mszana Dolna
koncert Orkiestry Górniczej ZG Janina z Libiąża
koncert Orkiestry OSP Tenczyn
koncert Orkiestry OSP z Dobczyc
występ zespołu regionalnego „Toporzanie”
występ zespołu regionalnego „Kasinianie­Zagórzanie”
zabawa taneczna z zespołem „Fazi Band” z Tenczyna
zorganizowana strefa kibica dla fanów futbolu, gdzie na dużym ekranie będzie można obejrzeć mecz finałowy MŚ
 
 

19 lipca 2014 roku - Żegocina - organizator Gmina Żegocina

Program ramowy: godz.17.00 – 22.00 - koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna .

 
20 lipca 2014 roku – Słopnice – organizator Gmina Słopnice
Plac przy Urzędzie Gminy w Słopnicach
Godz. 17.00 – zespół regionalny „Zbyrcok”
Godz. 17.30 – zespół regionalny „Limanowianie”
Godz. 18.00 – zespół regionalny „Gorce” z Kamienicy
od godz. 19.00 – festyn taneczny przy zespole „Sevenband”
 
Dodatkowo:
- stoiska regionalne
- grill
 

26 lipca 2014 roku – Kamienica – organizator Gmina Kamienica

Amfiteatr „Saturn” w Kamienicy
Godz. 14.00 – Orkiestra Dęta im. Św. Floriana ze Szczawy
Godz. 14.30 – program artystyczny Koła Gospodyń Wiejskich z Zasadnego pt. „Rychtowanie do wiosny”
Godz. 15.00 – występ zespołu regionalnego „ZASADNIOKI” 
Godz. 15.30 – Turniej Wsi
Godz. 16.00­19.00 – degustacja potraw kuchni regionalnej
Godz. 17.30 – konkurs kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich
Godz. 18.00 – zespół regionalny „Gorce” z Kamienicy

 
27 lipca 2014 roku – Sadek­Kostrza – organizator Gmina Jodłownik
Godz. 9.00 – wyjście na trasę ­ Góra Kostrza pod opieką przewodników z miejsca zbiórki – Urząd Gminy Jodłownik
Godz. 11.00 – przywitanie gości przez gospodarza Gminy
- Msza Święta Polowa
- zbiorowa fotografia 
 
Godz. 13.00 – Piknik pod Zielonym Wielorybem – boisko sportowe w Sadku
- poczęstunek dla uczestników wyjścia
- wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego, Najstarszego uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne Odkrywanie
- prezentacja dorobku kulturalnego Gminy Jodłownik oraz prezentacja miejscowości tematycznych
- wspólny grill
- degustacja potraw i produktów regionalnych
- występy kapeli, zespołów regionalnych i muzycznych „Szczyrzycanie” i „Wilkowicanie”
- konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, turnieje i konkursy dla dzieci
 
Godz. 19.00 – zabawa taneczna

Atrakcje towarzyszące:
plac zabaw dla dzieci
mini warsztaty rękodzielnicze
kiermasz i plenerowa wystawa twórców ludowych
pokaz udzielania pierwszej pomocy
loteria fantowa

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

22.06.2024 - XI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki" 2024 Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego Towarzystwo Przyjaciół Regionu Dobrzańskiego
23.06.2024 - 140 lat Galicyjskiej Kolei Transwersalnej 1884-2024 XII Galicyjski Piknik Kolejowy w Kasinie Wielkiej Bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej 'Wars wita Was' Kasina Wielka - Śnieżnica 23 czerwca 2024 roku
23.06.2024 - 23 czerwca 2024 roku - Śnieżnica Porąbka (zbiórka godz. 8.00 parking koło przystanku PKS) - szlak czarny - Śnieżnica - szlak niebieski - Kasina Wielka stacja PKP
29.06.2024 - 29 czerwca 2024 roku - Ćwilin (sobota wędrówka nocna) Wilczyce (zbiórka godz. 20.00 parking Osiedle Pietrzki - szlakiem Różańcowym - Ćwilin - szlakiem Różańcowym - Wilczyce
30.06.2024 - 30 czerwca 2024 roku - Modyń Przełęcz Ostra (zbiórka godz. 8.00 parking) - szlak zielony Ostra - Jeżowa Woda - szlak niebieski Młyńczyska - Modyń - szlak żółty Łącko
07.07.2024 - 7 lipca 2024 roku - Kamionna Żegocina (zbiórka godz. 8.00 parking koło Urzędu Gminy) - szlak żółty Kamionna - szlak zielony Kamionna Wyjście również planowane jest o godz.8.00 z Kamionnej (zbiórka koło świetlicy), Laskowej (zbiórka koło kościoła) i Pasierbca (zbiórka koło kościoła).

Patronat medialny

Partnerzy