Atrakcje „Odkrywania Beskidu Wyspowego” w 2014 roku

Opublikowano: 25.10.2013

W dniu 9 października 2013 roku w „Bazie Lubogoszcz” odbyło się spotkanie Forum Gmin Beskidu Wyspowego / Gminy Dobra, Jodłownik, Kamienica, Laskowa, Limanowa, Lubień, Łącko, Niedźwiedź, Raciechowice, Słopnice, Wiśniowa, Żegocina, Miasto Limanowa, Rabka Zdrój oraz Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej / organizatora akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” .

Na spotkaniu podsumowano bardzo udaną czwartą edycję akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” w 2013 roku i zatwierdzono program na 2014 rok. W przyszłym roku czeka na turystów bogaty program i wiele atrakcji .

Zaczynamy 1 maja 2014 roku od mocnego akordu wędrówką przez 9 szczytów w jeden dzień w ramach Touru Mszana Dolna.

7 maja 2014 roku organizowany będzie przez Gminę Słopnice dla dzieci i młodzieży z Beskidu Wyspowego I Rajd „Beskidzkie Wyspy” na Mogielicę.

W 2014 roku zaplanowano 15 wędrówek górskich , w tym nowa „wyspa” „Paproć”. Startujemy już 15 czerwca 2014 roku od zdobywania „Grodziska , a kończymy 7 września 2014 roku na Lubogoszczy.

22 czerwca 2014 roku w Limanowej odbędzie się po raz pierwszy Festiwal Muzyczny „Beskidzka Gitara” promujący młodych wykonawców z terenu Beskidu Wyspowego.

Po raz drugi będzie organizowany w miesiącu lipcu Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” na którym w ośmiu miejscowościach zaprezentują się zespoły regionalne, kapele, twórcy ludowi oraz Koła Gospodyń Wiejskich z pysznymi potrawami regionalnymi.

Na koniec wędrówek tradycyjnie 14 września 2014 roku zaplanowano IV Festiwal „Beskidzka Podkówecka” w Kasinie Wielkiej.

Dla turystów ośrodki turystyczne przygotują atrakcyjną ofertę „Weekend za pół ceny „ w dniach 20-22 czerwca 2014 roku.

Dla miłośników górskich wędrówek lubiących wyzwania i prawdziwą przygodę wytyczono Główny Szlak Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Wyspy” . Szlak przebiega przez 53 szczyty gór, 38 miejscowości i liczy 320 km. Został wyznaczony po istniejących i nowych szlakach Beskidu Wyspowego w formie pętli i można go będzie rozpoczynać w dowolnej części trasy. Otwarcie szlaku nastąpi 15 czerwca 20914 roku na Grodzisku.

Czesław Szynalik

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy