15 sierpień 2010 rok Ćwilin

Wilczyce /Osiedle Pietrzki/ szlak niebieski - Ćwilin - Czarny Dział - Mszana Dolna szlak żółty
Czytaj więcej | Zobacz galerię
Opublikowano: 15.08.2010

Ćwilin 15 sierpnia 2010! 

Ponad 1000 turystów brało udział w siódmej wędrówce po Beskidzie Wyspowym w niedzielę 15 sierpnia 2010 roku na Ćwilin. Wedrując szlakiem z Wilczyc piechurzy mogli podziawiac piękne kamienne stacje drogi różańcowej wybudowanej przez mieszkanców parafii Jurkówy. Na szczycie powitala wędrowców piękna pogoda i panorama. Organizator Gmina Dobra zadbała o ciekawy program spotkania na Ćwilinie. Na Michurowej polanie  Mszę Św. polową odprawił ks. Tadeusz Piwowarski. Oprawę muzyczną zapewnił  zespół i kapela "Jurkowanie, który żywiołową muzyką i przyśpiewkami wprowadzil wspaniałą atmosferę. Strażacy serwowali smaczną kiełbaskę z grilla" . Rozegrano wiele konkursów. W konkursie wiedzy turystyczno przyrodniczej zwycieżył  Adrian Cieślik z Dobrej, II miejsce zajął Łukasz Szyrszeń z Dobrej a III miejsce siedmioletnia Klaudia smoleń z Kasiny Wielkiej. Najstarszym uczestnikiem okazał się 86-letni Zbigniew Konieczny z Krakowa, a najmłodszym 9-miesięczna Weronika Dudzik z Wilczyc.

 Z najdalszego zakątka Polski przybyła Beata Grześkowiak z Zielonej Góry, a ze świata Zejnep Czakar z Ankary w Turcji. Najmilszą uczestniczką wybrano Zofię Pazdan z Kamienicy , a najmilszym uczestnikiem został Marek Skolarus z Kasinki Małej.

Warto podkreślic że Gmina Dobra jako druga Gmina Beskidu Wyspowego zamontowała na Ćwilinie i Łopieniu ławostoły i słupki informacyjne zgodnie z projektem "Odkryj Beskid Wyspowy.

Najbardziej wytrwali wędrowcy mimo deszczu wybrali drogę powrotną z Cwilina szlakiem żółtym do Mszany Dolnej, pozostali wracali szlakiem do Wilczyc i Gruszowca.

Turyści czekają już z niecierpliwością na następną wyspę  Lubogoszcz, którą będą zdobywać w niedzielę 22 sierpnia 2010 roku.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy