CYKL WĘDRÓWEK 2013 - Miejska Góra

Organizator: Miasto Limanowa i Gmina Limanowa
Opublikowano: 18.08.2013
Miejska Góra była kolejną wyspą, jaką 18 sierpnia 2013 roku  zdobywali uczestnicy Odkrywania Beskidu Wyspowego. Najwytrwalsi turyści wybrali drogę z Łososiny Górnej szlakiem zielonym i niebieskim przez Dzielec, Groń. 
Organizatorzy Miasto Limanowa i Gmina Limanowa zadbali nie tylko o słoneczną pogodę i piękne widoki ale również o bogaty program spotkania.
Na szczycie Miejskiej Góry ponad 700 gości   powitał  Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda .  Wśród  nich  była 37-osobowa delegacja miasta partnerskiego Wathlingen /Niemcy/ z burmistrzem Wolfgangiem Grube, Elizabeth Bintz - Wiceburmistrz Gminy Ninhagen, /Niemcy/.   Mszę Świętą przy Milenijnym Krzyżu odprawili ks. Daniel Świątek z Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej i ks. Stanisław Wojcieszak- kapelan Cechu Rzemiosł Różnych. Oprawę muzyczną Mszy Św. zapewnił  Chór Mieszany Canticum Iubilaeum z Limanowej pod kierownictwem Marka Michalika.
Tradycyjnie przygotowano wiele konkursów z cennymi nagrodami.

Najmłodszym zdobywcą Miejskiej Góry okazała się 6 miesięczna mieszkanka Tymbarku Gabrysia Kościsz, a najstarszym 74 letnia Mieszkanka Limanowej Wanda Kowalska. Z najdalszego zakątka Polski przywędrował   Piotr Mirakowski z  Gryfina k. Szczecina, a najdalszego zakątka świata   Zosia Trybuś /5 lat/ z  Abu Dhabi / Zjednoczone Emiraty Arabskie/. Najmilszą Miejskiej Góry została wybrana Elizabeth Bintz- Wiceburmistrz Gminy Ninhagen /Niemcy/, a najmilszym   Walenty Rusin z  Limanowej.

W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Miastu Limanowa i Gminie Limanowa najlepsi okazali się I m. Konrad Koza z  Dobrej, II m. Zofia Pietruszka z  Rabki Zdrój , III m. Danuta Wątor z  Dobrej. Za rodzinne odkrywanie wyróżnienie otrzymała 13 osobowa rodzina  Jaroszów z Dobrej. Po smacznym posiłku z zespołu „Linoleum”. Po udanym spotkaniu na Miejskiej Górze /przygotowanym pod kierownictwem Jolanty  Szyler /  turyści powędrowali do Limanowej gdzie grilla turyści  świetnie bawili się przy muzyce w wykonaniu czekały następne atrakcje w ramach Dni Limanowej .  
 
Za tydzień 25 sierpnia zdobywamy królowa Beskidu Wyspowego Mogielicę.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy