CYKL WĘDRÓWEK 2013 - Kamionna - sobota

Żegocina Pasierbiec / zbiórka koło Kościoła/ szlak żółty/ - Kamionna - szlak niebieski Przełęcz Widoma
Opublikowano: 03.08.2013
Odkrywcy Beskidu Wyspowego mieli po raz pierwszy okazję „zdobyć „ Kamionną. Organizatorzy Gmina Laskowa i Gmina Żegocina przygotowała dla odkrywców trzy trasy do wyboru z Pasierbca szlakiem żółtym, z Żegociny również szlakiem żółtym oraz z Laskowej bez szlaku.

Ponad 400 osobową rzeszę turystów Kamionna przywitała pięknym słońcem i wspaniałymi widokami na Beskid Wyspowy i Beskid Sądecki, a  organizatorzy wieloma miłymi niespodziankami.

Pod szczytem Kamionnej przy górnej stacji SKI LASKOWA /  którą użyczył właściciel Bogdan Chwastek/  gości  powitali Wójt Gminy Laskowa  Stanisława Niebylska oraz Wójt Gminy Żegocina  Jerzy Błoniarz.

Mszę Św. odprawił  ks. Leszek Dudziak- Proboszcz Parafii św. Mikołaja Biskupa w Żegocinie. Oprawę muzyczną Mszy zapełniła  Parafialna Orkiestra Dęta z Laskowej pod kierunkiem Romana Kogutowicza.

Po Mszy wystąpiła z koncertem Parafialna Orkiestra Dęta z Laskowej, a  „Mali Laskowianie”  pod kierownictwem Marioli Zapiór przedstawili tańce lachowskie. Grupa śpiewacza Zespołu Pieśni i Tańca „Łąkta” z Łąkty wraz kapelą regionalną Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie wesołymi przyśpiewkami i pieśniami zachęcała wędrowców do wspólnego śpiewania. Organizatorzy zadbali również o żołądki turystów serwując smaczny żurek oraz kiełbasę z grilla.

W czasie spotkania na Kamionnej tradycyjnie  przeprowadzono liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Gminę Laskowa , Gminę Żegocina i Firmę Tymbark. Najmilszymi Kamionnej wybrano  Joannę  Karteczka z Laskowej i   Bogdana Piech z  Łąkty . Najmłodszym turystą sobotniej wędrówki został 3,5 letni  Franciszek Szydło  z Bochni, a najstarszym 77 letni  Józef  Czyrnek  z Rudy Śląskiej. Z najdalszego zakątka świata przybyli  Daniela /5 lat/ i Natalia /6 lat/ Witek z Sin Ciu /Tajwan/ oraz Jolanta Thingvold z Saskatchevan /Kanada/ . Z najdalszego zakątka Polski przybyła Agnieszka Luma z Jarocina. W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Laskowa i Żegociny bezkonkurencyjni byli  Łukasz Szyrszeń z  Dobrej /I miejsce/,   Magdalena Wątor z Dobrej / II miejsce/ i  Bożena Kubik z  Rabki / III miejsce/ . Gratulacje laureatom konkursów złożył przedstawiciel samorządu Małopolski radny Sejmiku Grzegorz Biedroń. Jak zwykle niezawodni strażacy ochotnicy z  OSP w Żegocinie pod kierunkiem Komendanta Jana Mroza dbali o bezpieczeństwo turystów i transport.

Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni gościnnością z jaką zostali przyjęci na Kamionnej i już umawiają się na kolejne spotkanie na tej pięknej wyspie.

Składają również „wielkie dzięki” Gminie Laskowa i Gminie Żegocina na ręce ich gospodarzy  Stanisławy Niebylskiej i Jerzego Błoniarza oraz ich ekipy   Zdzisława Pajora Dyrektora Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Laskowej i  Mieczysława Kędra  Dyrektora Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Żegocinie na czele.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy