CYKL WĘDRÓWEK 2013 - Jasień - sobota

Szczawa Białe / zbiórka przystanek PKS / szlak zielony i żółty - Polana Wały - Jasień - szlak żółty i niebieski Koszarki
Opublikowano: 06.07.2013
Deszczowa pogoda nie wystraszyła blisko 200 turystów, którzy w sobotnie przedpołudnie 6 lipca 2013 roku szlakiem zielonym wybrali się ze Szczawy Białe na Jasień. Na polanie Skalne gości w imieniu organizatorów Gminy Kamienica powitał Jarosław Augustyniak  i zaprosił do wspólnej zabawy. 
Wędrowców bawili muzycy z Kamienicy pod kierunkiem Mieczysława Franczaka. Panie z KGW Kamienica z Przewodniczącą Marią Opyd częstowały  gości znakomitymi wypiekami, a druhowie z OSP w Kamienicy i w  Zbludzy serwowali kiełbasę z grilla. Tradycyjnie rozegrano konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Kamienica, w którym zwyciężyli Dorota Jasica z Mordarki / I miejsce/, Łukasz i Mariusz Jasica z Mordarki / II miejsce/ i Jakub Kroczka z Mszany Dolnej / III miejsce/. Z najdalszego zakątka Polski na Jasień przybyli Renata i Grzegorz Musioł z synem Arturem Musioł z Raciborza. Najmłodszymi zdobywcami Jasienia okazali się 4- letnia Julia Górał  z Jodłownika, 4,5 letni Wojtek Wójcik z Bochni i 4.5 letni Oliwer Piwowarczyk z Dobrej, a najstarszym okazał się 77 letni Tadeusz Kroczka z Mszany Dolnej. 
W konkursie grzybobrania „o najpiękniejszy beskidzki prawdziwek”  zwyciężył Maciej Kuchta z Jurkowa. Najmilszą spotkania na Jasieniu została wybrana Maria Opyd z Kamienicy, a najmilszym Mieczysław Franczak z Kamienicy. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Kamienica i Firmę Tymbark. Gorąca i wesoła  atmosfera towarzysząca spotkaniu na Jasieniu  rekompensowała  brak pogody.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy