CYKL WĘDRÓWEK 2013 - Ćwilin - sobota wędrówka nocna

Wilczyce / zbiórka Pietrzki/ godz. 22.00/- bez szlaku / droga różańcowa/ Ćwilin / bez szlaku Wilczyce
Opublikowano: 22.06.2013

Wyjątkowo udane było nocne wyjście na  Ćwilin, które inaugurowało tegoroczny cykl wędrówek po Beskidzie Wyspowym . Dopisała pogoda i uczestnicy. Ponad 500 turystów w świetle księżyca wędrowało na szczyt Ćwilina z Wilczyc szlakiem różańcowym . Na Polanie Michurowej gości w imieniu organizatorów powitał Wójt Gminy Dobra Benedykt Węgrzyn w towarzystwie Starosty z partnerskiej Gminy na Słowacji Dlha  Jana Kamasa.
Mszę świętą przy ołtarzu im.Jana Pawła II  i pamiątkowej kapliczce bacowskiej odprawił ks.dr Tadeusz Piwowarski proboszcz Parafii pw Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie.  Po Mszy świętej o godz. 1.00 druhowie z OSP w Jurkowie rozpalili  wielką Watrę ku czci bł. Jana Pawła II. Strażacy z Jurkowa zadbali również o żołądki turystów częstując smaczną kiełbasą. Wśród licznej grupy turystów najmłodszą okazała się 2,5 letnia Julia Drab z Dobrej, a najstarszym Edward Hołuj z Sosnowca.  Najdalszą drogę z Polski na Ćwilin przebyła Anna Kazimierczak z Nysy, a z zagranicy Piotr Dudzik z Londynu.
W konkursie „ Co wiesz o bł. Janie Pawle” przeprowadzonym w ramach III Małopolskich Dni Papieskich pięć równorzędnych nagród ufundowanych przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie otrzymali Małgorzata Woźniak z Limanowej, Maria Dudzik z Łostówki, Zofia Pietruszka z Rabki, Gabriela Koza z Dobrej i Faustyna Węgrzyn z Dobrej. Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym i Gminie Dobra wykazali się Stanisław Adamczyk z Mszany Dolnej / I miejsce /, Adrian Cieślik z Dobrej / II miejsce/, oraz  bracia Mariusz i Łukasz Jasica z Mordarki / III miejsce/.
Najmilszą nocnego złazu na Ćwilin została wybrana Karolina Dudziak z Gruszowca, a najmilszym Damian Luboński z Limanowej.  Najwytrwalsi turyści , którzy czekali na świt na Polanie Michurowej nie żałowali albowiem mogli podziwiać majestatyczne wyspy wystające z morza mgieł czyli taki widok jaki ukazał się prof. Kazimierzowi Sosnowskiemu /twórcy nazwy Beskid Wyspowy/ , kiedy biwakował w latach trzydziestych  ze studentami na Ćwilinie.

Za tydzień 30 czerwca 2013 roku kolejna wyprawa na Ciecień. studentami na Ćwilinie.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy