Tour Mszana Dolna - sześć szczytów w jeden dzień Trekking dla odważnych 1 maja 2013 roku

Opublikowano: 18.05.2013

172 uczestników o godzinie piątej rano 1 Maja 2013 roku wyruszyło z Parku Miejskiego w Mszanie Dolnej na podbój Beskidu Wyspowego.
Uczestnicy Touru Mszana Dolna kolejno zdobywali Adamczykową, Potaczkową, Luboń Wielki, Małą Górę, Szczebel i Lubogoszcz. Po 10 godzinnej wędrówce przechodząc 27 km przy różnicy wzniesień 1875 metrów turyści dotarli do Bazy Lubogoszcz, gdzie gościny użyczyła Maria Grzęda Kierownik Ośrodka. Najmłodszym uczestnikiem Touru okazał się 10 letni Piotr Koza z Dobrej, a najstarszym 73 letni Józef Żurek z Rabki Zdrój. Najmilszą turystką wybrano Henrykę Sałapatek z Jordanowa, a najmilszym Pawła Grońskiego z Nowego Sącza. Z najdalszego zakątka Polski przybyła Ewelina Wajnert z Elbląga.

Organizator Touru Mszana Dolna ? Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej zadbał o wędrowców i na zakończenie Touru w Bazie Lubogoszcz pszczelarze częstowali smaczną kiełbasą z grilla i gorącą herbatą, Każdy zdobywca 6 szczytów w jeden dzień otrzymał pamiątkowe plakietki, okolicznościowy  stempel mapę Beskidu Wyspowego. W dobrych humorach choć trochę strudzeni drogą turyści wyruszyli z bazy Lubogoszcz do Mszany Dolnej .

Tour Mszana Dolna zainaugurował Odkrywanie Beskidu Wyspowego w 2013 roku.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy