TYDZIEŃ KULTURY BESKIDU WYSPOWEGO

20-28 lipca 2013 roku
Opublikowano: 20.07.2013

20 lipca 2013 roku – Łącko – organizator Gmina Łącko
21 lipca 2013 roku – Tenczyn – organizator Gmina Lubień
22 lipca 2013 roku ­­– Czasław – organizator Gmina Raciechowice i Wiśniowa
23 lipca 2013 roku – Limanowa – organizator Miasto Limanowa
24 lipca 2013 roku – Szczawa – organizator Gmina Kamienica
25 lipca 2013 roku – Słopnice – organizator Gmina Słopnice
26 lipca 2013 roku – Tymbark – organizator Gmina Tymbark
27 lipca 2013 roku – Dobra – organizator Gmina Dobra
28 lipca 2013 roku – Sadek – organizator Gmina Jodłownik Szczegółowy program:
20 lipca 2013 r. – Łącko - Zobacz galerię zdjęć
Godz. 15.00 ­18.00 – Targowica Łącko (obok hali sportowej):
­ występy dziecięcych zespołów regionalnych
­ prezentacje młodych wokalistów – laureatów konkursów gminnych i powiatowych
­ występy młodzieżowych zespołów wokalno­instrumentalnych
­ występy kapel regionalnych
­ pokazy strażackie
­ wystawy rękodzieła artystycznego twórców ludowych
­ gry i zabawy dla dzieci
­ konkurs wiedzy o Gminie Łącko i Beskidzie Wyspowym z nagrodami
­ zjeżdżalnie, samochodziki i inne atrakcje
Godz. 19.00 – Amfiteatr na Jeżowej:
­ Koncert Jubileuszowy Zespołu Regionalnego GÓRALI ŁĄCKICH pt. „Łąckie
granie niech świat słysy, nie skryślojcie scyńścio z dusy”
­ wystawa prac twórców Pleneru Artystycznego pt. „Tworzymy”


21 lipca 2013 r. – Tenczyn - Zobacz galerię zdjęć
Godz. 16.00 – 21.00 ­ Stadion LKS Topór w Tenczynie:
­ Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Tenczyna
­ Orkiestra Dęta OSP ze Skomielnej Białej
­ Blaskapelle Pekun z Niemiec
­ Zespół Regionalny „Zagórzanie” z Lubnia
­ Zespół Regionalny „Cyrniawa” z Krzeczowa
­ Zespół Regionalny „Toporzanie” z Tenczyna
­ Zespół Regionalny „Korpiołki” ze Skomielnej Białej
­ Orkiestry Dęte z Małopolski
­ Zabawa taneczna
­ kiermasze i wystawy rękodzieła artystycznego twórców ludowych
­ prezentacje miejscowych artystów
­ stoiska z potrawami regionalnymi
­ gry i zabawy dla dzieci
 malowanie twarzy i salon tatuażu zmywalnego


22 lipca 2013 r. – Czasław - Zobacz galerię zdjęć
Godz. 17.00 – 21.00:
­ Orkiestry Dęte z Gminy Wiśniowej i Gminy Raciechowice
­ Zespoły regionalne
­ Chór
­ Szkoła Muzyczna I stopnia w Czasławiu
 Zespół muzyczny
­ występy zespołów dziecięcych
­ prezentacja i degustacja tradycyjnych produktów regionalnych – Koła
Gospodyń Wiejskich z Wiśniowej i Raciechowic
­ gry i zabawy dla dzieci, opieka animatora
­ prezentacja wyrobów lokalnych artystów, rękodzieło, zapomniane rzemiosło
­ warsztaty plastyczne, sportowe, rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych
­ konkursy dla uczestników imprezy i wystawców
­ kiermasz artykułów rękodzielniczych
­ prezentacje multimedialne – promocja regionu


23 lipca 2013 r. – Limanowa- Zobacz galerię zdjęć
­ godz. 16.00 – koncert zespołu „Limanowianie”
­ godz. 16.40­ 17.40 program dla dzieci /animacja, gry i zabawy interaktywne/.
­ godz. 17.50 – koncert Orkiestry „Echo Podhala”
­ godz. 18.00­ 20.00 – Kapela „Cyjezbóje”
Od godz. 16.00 stoiska ze sztuka ludową – Zygmunt Kłosowski­malarstwo, Edward
Mąka­ rzeźba, Stanisława Oleksy – koronkarstwo i bibułkarstwo/.


24 lipca 2013 r. – Szczawa - Zobacz galerię zdjęć
Pijalnia wód mineralnych w Szczawie:
­ godz. 12.00 – 17.00 – kiermasze i wystawy rękodzieła artystycznego
twórców ludowych oraz produktów regionalnych
­ degustacja wody mineralnej w pijalni wód mineralnych w Szczawie
­ prezentacja produktów leczniczych produkowanych na bazie wód mineralnych w Szczawie

Plac przy OSP w Szczawie:
­ godz. 17.00 – przegląd kulinarny Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Kamienica
­ godz. 17.30 – występ zespołu „Zasadnioki”
­ godz. 18.00 – występ laureatów Festiwalu Piosenki Dziecięcej
­ godz. 19.00 – Koncert Orkiestry Dętej ze Szczawy
­ degustacje potraw kuchni regionalnej
­ ekspozycja sprzętu strażackiego


25 lipca 2013 r. – Słopnice - Zobacz galerię zdjęć
­ godz. 16.00 występ zespołu „Gorgany” ze Lwowa /Ukraina/
­ godz. 16.45 występ zespołu regionalnego „Mali Słopnicanie”
­ godz. 17.15 występ Zespołu Regionalnego „ZBYRCOK” ze Słopnic
­ godz. 17.45 występ Orkiestry Dętej „WIOLIN” ze Słopnic
­ degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich
w Słopnicach i „Gosposie spod Gorca” z Zasadnego


26 lipca 2013 r. – Tymbark Zobacz galerię zdjęć
­ godz.16.00 – teren pod górą Łopień / obok Pani Pałkowej/
­ „Piknik Folklorystyczny koło Wiaty w Tymbarku”
­ występ zespołu folklorystycznego
­ występ Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton” z Tymbarku
­ konkursy, kiermasze produktów regionalnych,
­ zawody strzeleckie z broni pneumatycznej
­ wspólne grillowanie


27 lipca 2013 r. – Dobra – Park im. Małachowskich Zobacz galerię zdjęć
godz. 16.00 – Rodzinny Turniej Łuczniczy
godz. 17.30 ­ występ Zespołu Regionalnego „Jurkowianie „ z Jurkowa
godz. 17.45 – blok konkursów i zabaw
godz. 18.10 – pokaz mody inspirowanej motywami regionalnymi
godz. 18.25 ­ konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Dobrej
godz. 18.40 – Koncert „Kraina Łagodności”Andrzej Gruszczyk & His Friends
godz. 20.00 – zabawa taneczna z zespołem „Concert”
­ wystawa rękodzieła artystycznego ,
­ kiermasz produktów regionalnych,
­ warsztaty lalkarskie, szydełkowania i wyszywania.


28 lipca 201 3 r. – Sadek boisko sportowe Zobacz galerię zdjęć
­ godz.14.00 – 21.00 prezentacja dorobku kulturalnego Gminy Jodłownik
­ występ Zespołu Regionalnego „PNIOKI” z Sadku ­ Kostrzy
­ występ Zespołu Regionalnego „ŚWIARNI OJCE” z Sadku­ Kostrzy
­ występ Zespołu Regionalnego „ SZCZYRZYCANIE” ze Szczyrzyca
­ występ Zespołu Regionalnego „Wilkowicanie”z Wilkowiska
­ pokaz OSP w Jodłowniku
­ konkursy
­ grill
­ wystawa twórców ludowych
­ kiermasz produktów regionalnych, konkursy.
godz. 19.00­ 21.00 zabawa taneczna

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

22.06.2024 - XI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki" 2024 Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego Towarzystwo Przyjaciół Regionu Dobrzańskiego
23.06.2024 - 140 lat Galicyjskiej Kolei Transwersalnej 1884-2024 XII Galicyjski Piknik Kolejowy w Kasinie Wielkiej Bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej 'Wars wita Was' Kasina Wielka - Śnieżnica 23 czerwca 2024 roku
23.06.2024 - 23 czerwca 2024 roku - Śnieżnica Porąbka (zbiórka godz. 8.00 parking koło przystanku PKS) - szlak czarny - Śnieżnica - szlak niebieski - Kasina Wielka stacja PKP
29.06.2024 - 29 czerwca 2024 roku - Ćwilin (sobota wędrówka nocna) Wilczyce (zbiórka godz. 20.00 parking Osiedle Pietrzki - szlakiem Różańcowym - Ćwilin - szlakiem Różańcowym - Wilczyce
30.06.2024 - 30 czerwca 2024 roku - Modyń Przełęcz Ostra (zbiórka godz. 8.00 parking) - szlak zielony Ostra - Jeżowa Woda - szlak niebieski Młyńczyska - Modyń - szlak żółty Łącko
07.07.2024 - 7 lipca 2024 roku - Kamionna Żegocina (zbiórka godz. 8.00 parking koło Urzędu Gminy) - szlak żółty Kamionna - szlak zielony Kamionna Wyjście również planowane jest o godz.8.00 z Kamionnej (zbiórka koło świetlicy), Laskowej (zbiórka koło kościoła) i Pasierbca (zbiórka koło kościoła).

Patronat medialny

Partnerzy