SYLWESTER na LUBOGOSZCZY

Zapraszamy do galerii.
Opublikowano: 03.01.2013

W niezapomnianej scenerii choć bez śniegu na szczycie Lubogoszczy (968 m n.p.m.) w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” Nowy Rok powitało ponad 400 turystów z całej Polski i z zagranicy. Turyści musieli się trochę natrudzić aby po dwugodzinnym marszu dotrzeć na Lubogoszcz szlakiem zielonym z Parku Miejskiego w Mszanie Dolnej. Na szczycie organizator Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej przygotował dla turystów bogaty program. Mszę Św. polową o godzinie 23.00 w starym roku odprawił ks. Tomasz Stec z Parafii Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Nowy Rok powitano przy 12 gongach dzwonu i hejnale z Wieży Mariackiej, a okolicznościowe życzenia złożył wędrowcom Prezes Koła Pszczelarzy w Mszanie Dolnej Czesław Szynalik. W górę strzeliły korki od szampanów i zaczęła się wesoła zabawa przy ognisku. Mszańscy pszczelarze zadbali o turystów serwując kiełbasę z grilla i gorącą herbatę, które w lesie smakowały wyjątkowo. Wszystkim dopisywał humor oraz dobra kondycja. Niektórzy uczestnicy chcąc powitać Nowy Rok na Lubogoszczy przemierzyli setki kilometrów. Z najdalszego zakątka Polski przybył Mateusz Kasprowicz z Hrud k/ Białej Podlaskiej, a najdalszego zakątka Europy przybył Gordon Fraser z rodziną ze Szkocji. Najstarszym uczestnikiem sylwestrowej wyprawy okazał się 87-letni Julian Kasprzyk z Mszany Dolnej, a najmłodszym 7 letnia Alicja Frazer ze Szkocji. Najmilszymi turystkami zostało „trio” z Lublina i Radomia Beata Słowikowska, Agnieszka Terlecka i Kamila Mazur- Strzępka, a także Ewa Klich z Zawiercia. Najmilszym uczestnikiem Sylwestra na Lubogoszczy wybrano Piotra Borkowskiego z Nowego Sącza. Najlepszymi tancerzami wybrano Agnieszkę Jasek i Marka Wydrę z Kasinki Małej. Specjalne wyróżnienia otrzymały Bożena Fojcik – Przewodnik beskidzki z Rybnika oraz Aleksandra Kilar z Rymanowa. Sylwester sprawnie prowadził Stanisław
Przybylski, oprawę muzyczną zapewnił Michał Wyroba- dj Misiek, a o turystów zadbali mszańscy pszczelarze Andrzej Cyrwus, Piotr i Ewa Wyroba, Stanisław Cyrwus, Franciszek Węglarz. Zadowoleni i uśmiechnięci uczestnicy sylwestrowej wyprawy na Lubogoszcz ok. godzinie 5.00 już w 2013 roku dotarli do już uśpionej Mszany Dolnej.
Sylwestrem na Lubogoszczy zainaugurowano bardzo udanie czwartą edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2013 organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego. W 2013 roku na turystów czeka bogaty i ciekawy program.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy