Jaworz 19 sierpnia 2012 roku

Opublikowano: 22.08.2012
Wyjątkowo piękna , słoneczna pogoda towarzyszyła licznym turystom w wędrówce na Jaworz , kolejną „wyspę” w ramach Odkrywania Beskidu Wyspowego. Największa grupa turystów wyruszyła ze stacji PKP w Pisarzowej szlakiem zielonym i następnie szlakiem niebieskim przez Sałasz dotarła na Jaworz. Organizatorzy Gmina Limanowa i Miasto Limanowa na polanie przy wieży widokowej pod szczytem Jaworza przygotowali bogaty program . Gości powitali Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan i Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda. Na spotkaniu na Jaworzu wśród ponad tysięcznej grupy turystów byli m.innymi goście z zaprzyjaźnionego z Miastem Limanowa Miasta Wathlingen w Niemczech z Burmistrzem Wolfgangiem Grube. Mszę Św. polową odprawił ks. Antoni Piś z Parafii Św. Antoniego w Męcinie. Oprawę muzyczną Mszy Św. zapewniła orkiestra OSP w Męcinie pod kierunkiem kapelmistrza Władysław Michury.
 
Po Mszy Św. Ks. Antoni Piś poświęcił uroczyście wieżę widokową na Jaworzu wybudowaną przez Gminę Limanowa w 2011 roku.
Kabaret „Truteń” ze Skawy zadbał o humory turystów, a Firma Hajan z Jabłonki zadbała o ich żołądki serwując smaczne potrawy z grilla i członkinie KGW w Męcinie serwując kwaśnicę i wypieki regionalne.
 
Z najdalszego zakątka świata na Jaworz przybyła Ewa Pachowicz z Hamilton w Kanadzie, z najdalszego zakątka Europy Mikołaj Wydra z Londynu , a najwięcej kilometrów w Polsce przebyła Elżbieta Ciołek ze Środy Wielkopolskiej. Najmłodszym uczestnikiem okazał się 2,5 miesięczny Stanisław Natonek z Gdowa, a najstarszym 87 letni Stefan Pociecha z Męciny. Najmilszą spotkania na Jaworzu została wybrana Danuta Domalik z Rabki Zdrój, a najmilszym Wolfgan Grube – Burmistrz Miasta Wathlingen. W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym I miejsce zajęła Maria Stamenkov z Jodłownika, II miejsce Stanisław Cygal z Przenoszy, a trzecie miejsce Dawid Czech z Sadku. Za rodzinne odkrywanie wyróźnienie otrzymała „silna grupa Jordanowsko-Zawojowska-Makowska”. Skarb w konkursie LGD Piękna Ziemia Gorczańska znalazła Ewa Fikoń z Laskowej.
 
Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy, Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa Józefa Oleksy i Prezesa Stowarzyszenia Agroturystycznego Powiatu Limanowskiego Jacentego Musiał. Nad Bezpieczeństwem turystów czuwali członkowie Sekcji Operacyjnej GOPR z dowódcą Adamem Matrasem na czele.
 
Warto podkreślić wzorową organizację spotkania na Jaworzu, wielkie zaangażowanie samorządu Gminy Limanowa i Miasta Limanowa, oraz wspaniałą atmosferę.
 
Za tydzień 26 sierpnia 2012 roku
Mogielicę.
 
kolejna wyprawa na królową Beskidu Wyspowego

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy