Kostrza 29 lipca 2012 roku

Opublikowano: 31.07.2012

Kolejna wędrówka po Beskidzie Wyspowym na Kostrzę została doskonale przygotowana przez Gminę Jodłownik. Dopisała słoneczna pogoda oraz wędrowcy, którzy w liczbie ponad 1200 dotarli szlakiem zielonym z Tymbarku i z Jodłownika na szczyt Kostrzy. Gości powitał Wójt Gminy Jodłownik Paweł Stawarz. Mszę Św. polową w pięknej scenerii buków odprawili O. Bernard z Opactwa Cystersów w Szczyrzycu oraz Ks. Tomasz Korsuń z Rzymu.
Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny. Turystów zabawiali żywiołowymi występami i przyśpiewkami kapela i zespół regionalny „Pnioki” oraz grupa „Śwarni Łojce” pod kierunkiem Haliny Gocal i Marii Wójtowicz. Wędrowcy mieli prawdziwą ucztę nie tylko duchową ale także kulinarną, albowiem członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Sadku i Kostrzy ugotowały wielkie ilości żurku z kiełbasą oraz upiekły kołacze i chleb wiejski.

Tradycyjnie organizatorzy uhonorowali laureatów licznych konkursów. Z najdalszego zakątka Polski przybyła Jadwiga Sałańska z Wołomina, a z najdalszego zakątka świata przybyła Anna Kunikowska z Abu Dabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Najmłodszą zdobywczynią Kostrzy była 6-miesięczna Julia Ligas z Sadku, a najstarszym 85-letni Edward Mucha z Szyku. Najmilszym został wybrany Stanisław Kubas z Kostrzy, a najmilszą Halina Gocal z Jodłownika. Wyróżnienie za „Rodzinne odkrywanie” otrzymała rodzina Ćwiesiów z Dobrej. W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym zwyciężył Filip Dzięgiel z Gdowa przed Beatą
Potaczek z Raby Niżnej w Gabrysią Koza z Dobrej. Wyróżnienie w konkursie zbieraczy grzybów zwyciężył Sławomir Maślanka z Rudnika. W konkursie-grze terenowej „Znajdź Skarb” prowadzonej przez LGD Piękna Ziemia Gorczańska zwycięzcą okazał Bartłomiej Kukliński z Myślenic.

5 sierpnia 2012 roku kolejna wędrówka na Szczebel.

Galeria

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy